Get Adobe Flash player

Zbiórka do puszek na szpital św. Ludwika w syryjskim Aleppo - niedziela - 25 VI

Dar dla Aleppo - to tytuł ekumenicznej akcji charytatywnej, która odbywa się na terenie archidiecezji wrocławskiej. Katolicy, ewangelicy i prawosławni w ten sposób chcą pomóc ofiarom wojny w Syrii. Polega ona na zbieraniu funduszy na wsparcie dla szpitala św. Ludwika w syryjskim mieście Aleppo. Do wszystkich parafii naszej diecezji trafiły specjalne puszki, do których można składać ofiary.  W diecezji świdnickiej zbiórka na ten cel odbędzie się 25 czerwca.

 Akcję "Dar dla Aleppo": można również wesprzeć wysyłając sms-a (72405 z dopiskiem  RATUJE, koszt 2,46 zł).

Do dnia 25 maja br. na koncie projektu zebrano kwotę 343.117,98 PLN. Poprzez wsparcie SMS-em zebrano dodatkowo  kwotę 34.264 PLN z otrzymanych od 17.132 osób SMS-ów. Bardzo wiele instytucji włączyło się w to działo i organizuję nadal pomoc.

Prosimy Księży Proboszczów, aby do 30 czerwca br. dostarczyć podpisaną puszkę do Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej. Puszki przeznaczone na ten cel zostały przekazane Księżom Dziekanom podczas ostatniej Konferencji Dziekańskiej.

(Wcześniej skarbonki odebrały już dekanaty: Strzegom, Świdnica Zachód, Wałbrzych Zachód, Ząbkowice Północ, Bolków).

Wszystkie puszki na początku lipca zostaną przesłane do Wrocławia, gdzie ich zawartość zostanie przeliczona przez siostry Karmelitanki (Siostry Karmelitanki Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych; ul. M. Karłowicza 1; 51-610 Wrocław; tel.: +48 71 348 43 81

 

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online