Wakacyjne propozycje rekolekcji domu rekolekcyjnego Misjonarzy Świętej Rodziny na Szczytniku, (lipiec - sierpień)

Temat rekolekcji: Mistyka gór.

"Na łonie natury, z dala od codziennych trosk, duch łatwiej otworzy się na rzeczywistość nadprzyrodzoną, która nadaje sens i wartość ziemskim przedsięwzięciom i planom"... Jan Paweł II

Zapraszamy Was na niezwykły czas przemierzania górskich szlaków. Chcemy na łonie natury otwierać się na doświadczenie wszechmocy, potęgi, ale i czułej miłości Boga. Pokonywać będziemy trasy Gór Stołowych i okolic. Nie ma tu może form bardzo wysokich i przejść, które zapewniałyby stały dopływ adrenaliny. Widoki jednak przepiękne, a same góry pełne uroku. Postaramy się połączyć przeżycia estetyczne z doświadczeniami duchowymi. Każdego dnia po wyruszeniu na szlak czekać nas będzie (oprócz aspektów turystycznych) modlitwa, medytacja, konferencja i oczywiście Msza Święta. Zapraszamy miłośników piękna przyrody, szczególnie tych, nie bojących się długich wędrówek.

Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek lipca 2017 r.,
godz. 17.30. Trwają do soboty 29 lipca, godz. 13.30.

57-330 Szczytna (Szczytnik), tel. 748683207.

Udział w sesji można zgłosić na stronie:
www.szczytnik.pl  - wypełniając formularz
lub bezpośrednio:

Temat rekolekcji: Idźcie i głoście.

Temat rekolekcji to „Idźcie i głoście”. Motto rekolekcji nawiązuje do tegorocznego tematu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Zastanowimy się dokąd mamy iść i z jakim przekazem? Co przekazujemy tym, którzy są najbliżej nas, jak wygląda nasza codzienna komunikacja? Do czego zobowiązuje i zaprasza nas przyjęcie sakramentu Chrztu Świętego? Przyjrzymy się postaciom biblijnym – jak wyglądała ich historia i misja życiowa. Pracować będziemy głównie warsztatowo,  metodami aktywnymi.

Wakacje z Bogiem to oferta dla rodzin z dziećmi, małżeństw, osób indywidualnych. W programie dnia są między innymi: Msza święta, spotkanie formacyjne - warsztatowe, praca w grupach, czas wolny, spotkania warsztatowe, pogodne wieczory. Tradycyjnie (wykorzystując atuty miejsca) chcemy organizować zajęcia w plenerze: wspólne wyjścia, zajęcia sportowe. Jak to bywa w tego typu rekolekcjach część zajęć (szczególnie spotkania formacyjne) odbywać się będzie oddzielnie: w gronie dzieci i dorosłych. Postaramy się pomóc w opiece nad dziećmi (do południa w czasie spotkań formacyjnych).

1. Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek 31 lipca 2017 r.,
    17.30. Trwają do niedzieli 6 sierpnia, godz. 13.30.
  2. Rekolekcje rozpoczynają się we wtorek 8 sierpnia 2017 r.,
    17.30. Trwają do poniedziałku 14 sierpnia, godz. 13.30.

57-330 Szczytna (Szczytnik), tel. 748683207.

Szczegółowych informacji dotyczących naszego ośrodka możesz dowiedzieć się na stronie:

www.szczytnik.pl
www.szczytnikmsf.pl

Udział w sesji można zgłosić na stronie - wypełniając formularz
lub bezpośrednio:

Jeśli pragniesz pogłębić swoją relację z Bogiem, nauczyć się uwielbiać Boga ciałem poprzez gest i taniec, skorzystaj z zaproszenia.

Jeśli pragniesz pokochać siebie i odkryć w sobie Jego Dar - przyjedź.

Możemy nie tylko wypowiadać słowa do Boga, ale także mówić do Niego przez nasze ciało. Księga Psalmów mówi: Ciebie pragnie moja dusza, za Tobą tęskni moje ciało (Ps 63,2).

Od kilku lat organizujemy warsztaty uwielbienia Boga tańcem. Pragniemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. W trakcie rekolekcji zgłębiać będziemy głównie tajniki tańca izraelskiego. Przyjrzymy się również teologii ciała. Czas rekolekcji może być okazją do pogłębienia akceptacji samego siebie, swego ciała oraz odkrycia w sobie DARU. Dodatkową atrakcją będzie nauka pieśni hebrajskich.

Gościem specjalnym będzie Adam Dylus – członek Archidiecezjalnej Komisji Ekumenicznej i Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Katowickiej. Zaprezentuje on zwyczaje szabatowe w odniesieniu do chrześcijaństwa.

Rekolekcje prowadzą:

1. Anna Musiał RSCJ
    Alicja Jurczyszyn – Soboń
    ks. Paweł Sobczak
    Gość – Adam Dulus

Rekolekcje rozpoczynają się w środę 16 sierpnia 2017 r., godz. 17.30.
Trwają do niedzieli 20 sierpnia, godz. 15.00.

57-330 Szczytna (Szczytnik), tel. 748683207.

Szczegółowych informacji o ośrodku możesz dowiedzieć się na stronie:

www.szczytnik.pl

Udział w sesji można zgłosić na stronie - wypełniając formularz