Zaproszenie Biskupa Świdnickiego w związku z zakończeniem XIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Śwdnickiej na Jasną Górę - do odczytania w niedzielę 6 VIII

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego w związku z zakończeniem XIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

Umiłowani Diecezjanie,

od kilku dni na Jasną Górę zmierza XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej. Kilkaset osób, w sześciu grupach, reprezentujących różne rejony naszej diecezji, przybliża się do celu swojej drogi. Już we wtorek, 8 sierpnia, w obecności naszych pielgrzymów przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej poprowadzę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski powierzając pątników i całą naszą diecezję Królowej Polski. W środę, 9 sierpnia, o godz. 7.30 rozpocznie się oficjalne i uroczyste powitanie pieszej pielgrzymki świdnickiej na jasnogórskich wałach.  Następnie o godz. 9.00 sprawowana będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu podczas której podziękujemy  Bogu za przyczyną Jasnogórskiej Pani za wszelkie duchowe owoce tegorocznego pielgrzymowania.

Drodzy Siostry i Bracia,

zwracam się z apelem i zarazem z zaproszeniem do wszystkich duszpasterzy i diecezjan o włączenie się w uroczyste zakończenie tegorocznej pieszej pielgrzymki. Przybądźcie proszę do Częstochowy organizując wyjazd dla duchowych uczestników pieszej pielgrzymki a także zachęcając wszystkich diecezjan by dane nam było wspólnie modlić się w duchowej stolicy naszej Ojczyzny. Potraktujmy naszą drogę na Jasną Górę i spotkanie z pieszymi pątnikami, jako naszą diecezjalną pielgrzymkę do Tronu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Licząc na Waszą obecność i wspólną modlitwę w naszym narodowym sanktuarium wszystkich polecam Najlepszej z Matek i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Powyższe zaproszenie Biskupa Świdnickiego należy odczytać w niedzielę 6 sierpnia br., podczas wszystkich Mszy Św., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji Świdnickiej w ramach ogłoszeń duszpasterskich.