Koronacja fresku Matki Boskiej Dzierżoniowskiej – Matki Miłosierdzia - Dzierżoniów, 1 X

„Witaj Królowo, nasza Pani. Witaj Maryjo – Matko Miłosierdzia!”

Parafia św. Jerzego w Dzierżoniowie serdecznie zaprasza na uroczystość koronacji fresku Matki Boskiej Dzierżoniowskiej – Matki Miłosierdzia, która będzie miała miejsce 1 października br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym.

Ta szczególna uroczystość jest wyrazem hołdu dla Maryi, która czuwa nad miastem i jego mieszkańcami już od ponad 500 lat. Jej kult był szczególnie żywy w początkach XVI w., kiedy to każdego dnia przed Jej wizerunkiem wykonywano hymn Salve Regina. Po II wojnie światowej został ukryty za bocznym ołtarzem i odnaleziony dopiero w 2008 r., podczas prac renowacyjnych w kościele. W grudniu 2008 r. biskup świdnicki, ks. Ignacy Dec uroczyście poświęcił odnowiony fresk nadając mu wezwanie Matki Boskiej Dzierżoniowskiej – Matki Miłosierdzia.

Wraz z koronami, które poświęci papież Franciszek, wizerunek Maryi zostanie przyozdobiony bursztynową szatą, którą przygotowuje znana na całym świecie pracownia artystyczna Drapikowski-Studio, która realizuje m.in. projekt 12 Gwiazd w Koronie Maryi, Królowej Pokoju, czyli 12 sanktuariów na wszystkich kontynentach, w których nieustannie trwa modlitwa o pokój.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach, a także do włączenia się w dzieło fundacji szaty i koron dla Matki Bożej.

Szczegóły można znaleźć na stronie parafialnej na Facebooku: www.facebook.com/swjerzydzierzoniow.

buy oem office professional 2016 adobe acrobat xi standard purchase online indesign cs6 purchase fireworks cs6 for apple mac autocad 2018 educational license