Get Adobe Flash player

"Teraz i w godzinę śmierci" - zaproszenie na projekcje filmu - Świdnica, 17 IX

Zapraszamy na film: "Teraz i w godzinę śmierci"

Czy prawdą jest, że równo sto lat temu w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem?

Na zdjęciu młody amerykański żołnierz. Chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści, brudniej od krwi i ziemi, wznosi różaniec... Autorka tego ujęcia zginie w Afganistanie trzy lata później...

Historia tej fotografii staje się inspiracją dla dwóch polskich filmowców: Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, do wyruszenia w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by się przekonać, czy naprawdę - jak twierdzą katolicy - modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii.

Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie, a modlitwa różańcowa setek tysięcy demonstrantów spowodowała upadek Ferdynanda Marcosa na Filipinach? Czy sprawdza się mistyczna wizja nigeryjskiego biskupa, że Boko Haram w jego kraju zostanie pokonane dzięki modlitwie różańcowej? Czy milion "białych różańców" przywróci pokój Ukrainie?

Teraz i w godzinę śmierci

Wielka epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa. Modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe...


Tytuł:                  „Teraz i w godzinę śmierci”

Data:                  17.09.2017

Godzina:            1900

Miejsce:             Teatr Miejski w Świdnicy Rynek 43

Cena biletu:       10 zł

Bilety do nabycia w zakrystii i sklepie diecezjalnym

Zapowiedź filmu:

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online