Get Adobe Flash player

V Diecezjalny Konkurs Misyjny dla szkół gimnazjalnych

„Matka Afryki”– życie i działalność bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Nigdy nie była na Czarnym Lądzie, ale wielu czci ją jako Matkę Afrykanów.

Dlaczego młoda, świetnie zapowiadająca się hrabianka opuściła dwór, by zamieszkać w małym pokoiku obok domu starców i poświęciła się ratowaniu czarnych afrykańskich niewolników? Dlaczego zdobyła się na tak szalony krok? To wariactwo? Albo inaczej: świętość. Na te i inne pytania będzie szukać odpowiedzi młodzież ze szkół gimnazjalnych, która zdecyduje się na udział w misyjnym konkursie wiedzy „Matka Afryki”. W 95 rocznicę śmierci (6 lipca 1922) i 155 rocz. urodzin. (29.IV.1863) bł. Marii Teresy Ledóchowskiej Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej organizuje misyjny konkurs wiedzy o wielkiej Polce, którą  Papież Paweł VI nazwał „pionierką“ ewangelizacji i promocji ludzkiej. Postać ta nie straciła nic ze swej aktualności, będąc wyrazistym przykładem miłości i życia poświęconego innym.

 

KONKURS ODBYWA SIĘ POD PATRONATEM:

 • JE. Księdza Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca

 • Matki Generalnej Sióstr Misjonarek Św. Piotr Klawera

 1. HASŁO KONKURSU: Z rzeczy biskich, najbardziej boska jest współpraca nad zbawieniem dusz”.
 2. CELE KONKURSU: 
 • Poznanie postaci bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

 • Pogłębienie wiedzy o obowiązku misyjnym wypływającym z sakramentu chrztu św. i bierzmowania.

 • Kształtowanie postawy świadka wiary na przykładzie postaci bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

 1. UCZESTNICY: uczniowie szkół gimnazjalnych:
 • uczniowie kl. II-III – konkurs wiedzy – test wyboru
 1. ETAPY KONKURSU:
 • szkolny – przeprowadzony w dniu 14 listopada 2017r., po wcześniejszym zgłoszeniu przez katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie, do każdej szkoły zostaną przesłane (e-mailem) zestawy zadań na etap szkolny. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta.
 • diecezjalny – przeprowadzony w Świdnicy w dniu 14 kwietnia 2018 r.
 1. WARUNKI UCZESTNICTWA
 • Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do dnia 25 października 2017 r. na adres Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej (podając dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon i e-mail): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub  tel. 74 856 44 05 od pon. do pt. w godz. 9-14, lub 787 712 013.

 

Literatura i inne szczegóły konkursu na stronie referatu misyjnego: www.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ks. Jakub Górski

Dyrektor Referatu Misyjnego
Świdnickiej Kurii Biskupiej

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online