Rekolekcje Różańcowe w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Odbywają się one w roku JUBILEUSZU STULECIA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W FATIMIE oraz w 15 ROCZNICĘ PODPISANIA PRZEZ JANA PAWŁA II LISTU APOSTOLSKIEGO ROSARIUM VIRGINIS MARIAE. W szczególny więc sposób będą poświęcone pogłębieniu modlitwy różańcowej. Zachęceni świadectwem św. Jana Pawła II chcemy wspólnie odkryć skarb i potęgę tej modlitwy, by jeszcze bardziej zmieniała ona nasze życie i uzdalniała nas do gorliwszej służby
w Kościele i w świecie.

TEMAT: „RÓŻANIEC - SKARB, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ”

„Drodzy Bracia i Siostry! Modlitwa tak łatwa, a równocześnie tak bogata naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ponownie ją odkryła. […] Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany! (Jan Paweł II, 16 października 2002 r.)

DLA KOGO REKOLEKCJE

Zapraszamy członków Kół Żywego Różańca wszystkich stanów oraz innych wspólnot parafialnych, animatorów wspólnot młodzieżowych i studenckich, osoby konsekrowane. W rekolekcjach mogą uczestniczyć wszyscy, nawet jeśli ktoś nigdy dotychczas nie uczestniczył w żadnych rekolekcjach zamkniętych. Warunkiem uczestnictwa jest szczere pragnienie odnowy swego życia.

Do udziału w rekolekcjach zapraszamy także osoby spoza diecezji świdnickiej – w miarę wolnych miejsc.

TERMINY

Do udziału w rekolekcjach zapraszamy w kluczu dekanalnym. Jest także możliwość zgłoszenia się w innym terminie, w miarę wolnych miejsc.

TERMIN

DEKANATY

13-15.10.2017

Kamieniec Ząbkowicki, Ząbkowice Północ i Południe

17-19.11.2017

Nowa Ruda, Nowa Ruda - Słupiec, Głuszyca

26-28.01.2018

Kłodzko, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój

23-25.02.2018

Bystrzyca Kłodzka, Lądek Zdrój, Międzylesie

9 -11.03.2018

Bielawa, Dzierżoniów, Piława Górna

13-15.04.2018

Świdnica Zachód i Wschód, Żarów, Strzegom

22-24.06.2018

Wałbrzych Zachód, Północ i Południe, Świebodzice, Bolków

MIEJSCE

DIECEZJALNE SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
przy Klasztorze Chrystusa Króla (Biali Sercanie)

ul. Reymonta 1;
57-320 Polanica Zdrój

Więcej informacji o miejscu rekolekcji na stronie internetowej: www.polanicasercanie.pl

PROWADZĄCY
  • Zdzisław Szymczycha SSCC – kapłan i zakonnik, tel. 503 356 993;
  • Grażyna Miąsik – teolog duchowości; Ruch Światło-Życie; tel. 660 447 475 (20.00-21.30);
  • Animatorzy
DOJAZD
  • samochodem własnym: kierunek Pokrzywno, ustawiać nawigację ul. Graniczna 1;
  • PKS: Dworzec autobusowy w Polanicy Zdroju, ul. Kłodzka;
  • PKP: Stacja kolejowa w Polanicy Zdroju, ul. Dworcowa 4;
  • dojazd do ośrodka rekolekcyjnego Sercanów na Sokołowce odbywa się taksówką - jeśli zbiorą się 4 osoby to koszt przejazdu na osobę wynosi ok. 8 zł.;
KOSZT

Pobyt, wyżywienie, organizacja rekolekcji – 170 zł od osoby.

ZGŁOSZENIA

A. TERMIN ZGŁOSZEŃ:

• Przyjmowanie zgłoszeń na wszystkie tury rekolekcji: od 20 września 2017 r.
  • Przyjmowanie zgłoszeń kończymy najpóźniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem danej tury rekolekcji (w wyjątkowych sytuacjach później) lub po wyczerpaniu miejsc. Liczba miejsc ograniczona (50), decyduje kolejność zgłoszeń.
  • W rekolekcjach mogą uczestniczyć zorganizowane grupy parafialne. W takim przypadku należy dokonać wstępnego zgłoszenia ok 2 miesiące przed terminem rekolekcji.
  • Przyjazd i zakwaterowanie w piątek od godz. 13.00, początek rekolekcji – godz. 15.00; kolacja godz. 18.00.
  • Zakończenie po niedzielnym obiedzie ok. godz. 14.00.
  • W razie rezygnacji z udziału w rekolekcjach prosimy o niezwłoczną informację (by mogły pojechać osoby znajdujące się na liście rezerwowej).

B. SPOSÓB ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia indywidualne:

• Osoby nie mające dostępu do poczty elektronicznej zgłaszają się telefonicznie:
  • 503 356 993 (o. Zdzisław Szymczycha SSCC);
  • 660 447 475 (Grażyna Miąsik) – w godz. 20.00 -21.30;

Karta zgłoszenia indywidualnego (do pobrania)   pdf    doc

Zgłoszenia zbiorowe:

• Na kwestionariuszach znajdujących się na naszej oraz na diecezjalnej stronie;
  • Osoba odpowiedzialna za zgłoszenia wypełnia kwestionariusz i przekazuje drogą elektroniczną:

Karta zgłoszenia zbiorowego (do pobrania)   pdf    doc

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?
  • Pismo Święte; notatnik; świece z okapnikami na procesję różańcową;
  • zmienne obuwie; ręczniki.