Zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku i pożaru kamienic w Lądku Zdrój - niedziela 15 X

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (tekst poniżej) JE ks. bp Ignacy Dec ogłosił niedzielę 15 X br. dniem modlitwy i zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Zebrane ofiary należy wpłacić do kasy kurialnej skąd zostaną przekazane na konto Caritas Polska.

W ten sam dzień 15 X br. decyzją Biskupa Świdnickiego, dekanaty: Lądek Zdrój, Międzylesie oraz Bystrzyca Kłodzka przeprowadzą zbiórkę do puszek na rzecz osób dotkniętych pożarem 3 kamienic w Lądku Zdrój w dniu 21 IX br. W wyniku pożaru ucierpiały 42 osoby w tym 8 dzieci. Osoby te straciły dorobek całego życia.

Zebrane ofiary na rzecz ofiar pożaru należy wpłacić na konto: Bank Zachodni:  77 1090 2301 0000 0001 3267 2759 z dopiskiem: Lądek

Warszawa, dnia 22 września 2017 roku

APEL

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

DO WIERNYCH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE

W ZWIĄZKU Z TRZĘSIENIEM ZIEMI W MEKSYKU

Od kilku dni napływają do nas zatrważające informacje z Meksyku, o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się do nas Konferencja Episkopatu Meksyku.

Ludzkie dramaty, których świadkami byliśmy niejednokrotnie pokazują, że Polacy mają dobre i otwarte serca. Dlatego i dziś zwracam się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chcemy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”.

Proszę o modlitwę podczas Mszy Świętych we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce. Proszę o modlitwę w rodzinach oraz domach zakonnych. Proszę o modlitwę prywatną i wspólnotową podczas październikowych nabożeństw różańcowych.

Pomoc materialną możemy z kolei przekazywać za pośrednictwem Caritas Polska, wysyłając sms z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), włączając się w organizowane w przed kościołami zbiórki ofiar, bądź dokonując bezpośrednich wpłat na konto Caritas Polska lub Caritas diecezjalnych – z dopiskiem MEKSYK. Potrzebne dane można odnaleźć na stronie www.caritas.pl.

Jednocześnie, jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Polakom za dotychczas hojnie okazywane wsparcie.

Licząc na zrozumienie, pomoc i zaangażowanie, z serca błogosławię,

Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski