III wałbrzyska piesza pielgrzymka ku czci św. Jana Pawła II; 16/22 X

Po raz trzeci Wałbrzych,  uczci 2 dni  związane z osobą Papieża Polaka przez pieszą pielgrzymkę w 2 etapach, która tym razem połączy 4 kościoły, w których odbiera On cześć w znaku swoich relikwii

W poniedziałek 16 X, w uroczystość św. Jadwigi Śląskiej i zarazem rocznicę wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową, wyruszy pielgrzymka z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha, do kościoła p.w. Zmartwychwstania Pańskiego.

Wymarsz z Sanktuarium po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:15 i błogosławieństwie relikwiami. Wytyczona trasa wiedzie przez Park im. Króla Jana III Sobieskiego. Zakończeniem etapu I będzie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami Ojca św., które będzie trwało w kościele Zmartwychwstania Pańskiego od zakończenia uroczystej Mszy św. ku czci św. Jadwigi o godz. 18 aż do godz. 21:37.

Etap II wypadnie w niedzielę 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Pielgrzymowanie rozpocznie się w kościele Zmartwychwstania Pańskiego. Wymarsz po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 14:15 i błogosławieństwie relikwiami. Celem będzie uroczysta Msza św. ku czci św. Jana Pawła o godz. 18 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. na Podzamczu.

Po drodze ok. godz. 16:30 przystanek modlitewny i błogosławieństwo relikwiami Ojca św. w kościele  pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Piaskowej Górze.

W bogatym programie całego 2-etapowego pielgrzymowania: Droga Krzyżowa, różaniec, nabożeństwo do św. Jadwigi oraz rozważanie papieskich wypowiedzi o Patronce Śląska.