Materiały formacyjne z aprobatą KEP dla dzieci przed I Komunią Św. z uwzględnieniem formacji ascetyczno-liturgicznej w parafii

MATERIAŁY DO WYKORZYSTANIA W SYSTEMIE SPOTKAŃ FORMACYJNYCH W PARAFIACH

Podręcznik dla prowadzących spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych kandydatów i kandydatek przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

Podręcznik podzielony jest na trzy części: Przyjdź i zobacz – gdzie dzieci odkrywają znaczenie właściwego zachowania się w kościele, świadomego wykonywania znaku krzyża, żegnania się wodą święconą, witania się z Bogiem po wejściu do kościoła i uświadamiania sobie Jego obecności.
Drugi etap rocznej pracy: Ucz się uczestniczyć w Eucharystii – jest to całościowy proces wprowadzania dziecka w dojrzałe przeżywanie Mszy Świętej. Dzieci przeżywają cykl spotkań, które wprowadzają je w świat służenia Jezusowi w czasie Mszy Świętej, a także w powiązaną z tą służbą zwyczajną pomoc w domu i w szkole.Końcowa część tego etapu formacji ma charakter przygotowania do pierwszej spowiedzi, oraz dobrego pełnienia funkcji liturgicznych, które dzieci podejmują w czasie swojej pierwszej w pełni przeżywanej Eucharystii. Etap trzeci – Służ Temu, który przyszedł do ciebie, pomaga dzieciom odpowiednio przeżywać czas Białego Tygodnia. Jest to także okres, w którym dzieci przeżywają swój pierwszy piątek miesiąca, procesję Bożego Ciała i spotkania w swoim zespole liturgicznym.
Ten okres formacji kończy się błogosławieństwem i włącza dzieci do grona członków służby liturgicznej. Po nim następują dalsze etapy formacji.

Notatnik uczestnika

integralna częścią podręcznika dla prowadzących spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych. Gdzie kandydaci i kandydatki przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Dziecko odnajduje w nim nie tylko myśli, które powinno zapamiętać, ale także pisze modlitwy, które będzie powtarzać w domu, postanowienia, które powinno w ciągu tygodnia zrealizować.
Zeszyt służy także do zaznaczania w nim przez prowadzącego osiągnięć dziecka. Podczas każdego spotkania jest miejsce na podpis animatora lub przekazanie dziecku tzw. motywatora. Jest to znak, że dziecko podjęło wysiłek i osiągnęło oczekiwaną umiejętność.

Szczegóły i zamówienia na stronie Wydawnictwa Ruchu Światło-Życie

http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/zeszyt-uczestnika-pierwsza-komunia-i-poczatek-sluzby - zamówienia zeszytu uczestnika

http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/podrecznik-pierwsza-komunia-i-poczatek-sluzby - podręcznik dla prowadzącego

ks. Krzysztof Ora