Get Adobe Flash player

Materiały formacyjne z aprobatą KEP dla dzieci przed I Komunią Św. z uwzględnieniem formacji ascetyczno-liturgicznej w parafii

MATERIAŁY DO WYKORZYSTANIA W SYSTEMIE SPOTKAŃ FORMACYJNYCH W PARAFIACH

Podręcznik dla prowadzących spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych kandydatów i kandydatek przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.


Podręcznik podzielony jest na trzy części: Przyjdź i zobacz – gdzie dzieci odkrywają znaczenie właściwego zachowania się w kościele, świadomego wykonywania znaku krzyża, żegnania się wodą święconą, witania się z Bogiem po wejściu do kościoła i uświadamiania sobie Jego obecności.
Drugi etap rocznej pracy: Ucz się uczestniczyć w Eucharystii – jest to całościowy proces wprowadzania dziecka w dojrzałe przeżywanie Mszy Świętej. Dzieci przeżywają cykl spotkań, które wprowadzają je w świat służenia Jezusowi w czasie Mszy Świętej, a także w powiązaną z tą służbą zwyczajną pomoc w domu i w szkole.Końcowa część tego etapu formacji ma charakter przygotowania do pierwszej spowiedzi, oraz dobrego pełnienia funkcji liturgicznych, które dzieci podejmują w czasie swojej pierwszej w pełni przeżywanej Eucharystii. Etap trzeci – Służ Temu, który przyszedł do ciebie, pomaga dzieciom odpowiednio przeżywać czas Białego Tygodnia. Jest to także okres, w którym dzieci przeżywają swój pierwszy piątek miesiąca, procesję Bożego Ciała i spotkania w swoim zespole liturgicznym.
Ten okres formacji kończy się błogosławieństwem i włącza dzieci do grona członków służby liturgicznej. Po nim następują dalsze etapy formacji.

Notatnik uczestnika

integralna częścią podręcznika dla prowadzących spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych. Gdzie kandydaci i kandydatki przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Dziecko odnajduje w nim nie tylko myśli, które powinno zapamiętać, ale także pisze modlitwy, które będzie powtarzać w domu, postanowienia, które powinno w ciągu tygodnia zrealizować.
Zeszyt służy także do zaznaczania w nim przez prowadzącego osiągnięć dziecka. Podczas każdego spotkania jest miejsce na podpis animatora lub przekazanie dziecku tzw. motywatora. Jest to znak, że dziecko podjęło wysiłek i osiągnęło oczekiwaną umiejętność.

 

Szczegóły i zamówienia na stronie Wydawnictwa Ruchu Światło-Życie

http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/zeszyt-uczestnika-pierwsza-komunia-i-poczatek-sluzby - zamówienia zeszytu uczestnika

http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/podrecznik-pierwsza-komunia-i-poczatek-sluzby - podręcznik dla prowadzącego

 

ks. Krzysztof Ora

diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej

 

lt 2014 education discount autocad lt 2014 education discount office 2016 education version read this coreldraw graphics suite x7 like this
where to buy autodesk maya 2017 where to buy autodesk autosketch 10 autocad mep 2017 microsoft office 2010 oem buy check autodesk 2017 purchase

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online