Pielgrzymka dla kapłanów do miejsc związanych z Fatimskim Przesłaniem w Portugalii i Hiszpanii, 13-21 XI

TERMIN: 13.11 – 21.11.2017

Zgłoszenia tylko w Biurze Pielgrzymkowym w Warszawie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o jak najszybszy kontakt z Biurem w Warszawie.

KONTAKT - BIURO

PROGRAM:

9 dni, samolotowo – autokarowa, wyżywienie pełne

1 DZIEŃ:         WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Przelot z Warszawy do Lizbony (przez Monachium), przejazd do Fatimy.

2 DZIEŃ:         FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA

Nawiedzenie Sanktuarium – zapoznanie się z miejscem i historią objawień: Kaplica Objawień, bazyliki Matki Boskiej Różańcowej i Trójcy Przenajświętszej, muzeum „Fatima Światło i Pokój”. Po południu: droga krzyżowa wiodąca tzw. „drogą pastuszków”, miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço, zwiedzanie domów dzieci fatimskich w Aljustrel.

W Fatimie codziennie wieczorem uczestnictwo w różańcu i w procesji ze świecami.

3 DZIEŃ:         FATIMA – SANTARÉM – OURÉM – FATIMA

Wyjazd do Santarém, miasta związanego z osobą ks. Manuela Nunesa Formigão, zwanego „czwartym wizjonerem fatimskim”; nawiedzenie sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Po południu: nawiedzenie kościoła i cmentarza parafialnego w Fatimie oraz miejsc związanych z uwięzieniem widzących w sierpniu 1917 r. w Ourém.

4 DZIEŃ:         FATIMA – COIMBRA – BALASAR – BRAGA

Przejazd do Coimbry. Msza św. w kaplicy klasztoru sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; zwiedzanie muzeum poświęconego widzącej oraz uniwersytetu i Starej Katedry w Coimbrze. Przejazd do Balasar – nawiedzenie sanktuarium i domu bł. Alexandriny Marii da Costy, zwanej „mistyczką fatimską”. Przejazd do Bragi.

5 DZIEŃ:         BRAGA – TUI – PONTEVEDRA – BRAGA

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w zgromadzeniu sióstr doroteuszek w Tui (objawienia Matki Bożej w 1925 r. i Jezusa w 1926 r., dotyczące wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi poprzez nabożeństwu pierwszych sobót miesiąca) oraz w Pontevedrze (objawienie w 1929 r. – dotyczące tajemnicy Trójcy Świętej i poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi). Powrót do Bragi.

6 DZIEŃ:         BRAGA – FATIMA

Zwiedzanie Bragi – „religijnej stolicy Portugalii”: katedra, kilkakrotnie odwiedzane przez s. Łucję sanktuarium Dobrego Jezusa na Wzgórzu oraz sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Sameiro. Przejazd do Fatimy.

7 DZIEŃ:         FATIMA

Uczestnictwo w uroczystościach niedzielnych w Sanktuarium: różaniec, procesja, Msza św. międzynarodowa. Po południu: czas na indywidualną modlitwę w Sanktuarium.

8 DZIEŃ:         FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Calodzienna wycieczka do Lizbony – dzielnica Belem (klasztor hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego); nawiedzenie miejsc związanych z pobytem widzącej Hiacynty w stolicy Portugalii (ochronka przy ul. Estrela, kościół Matki Boskiej Anielskiej). Powrót do Fatimy.

9 DZIEŃ:         FATIMA – LIZBONA – WARSZAWA

Przejazd z Fatimy do Lizbony, przelot do Warszawy.

ZAPEWNIAMY:

•     przeloty samolotem
  •     przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii
  •     noclegi w hotelach 2* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
  •     wyżywienie pełne (3 posiłki, do obiadów oraz kolacji woda i wino)
  •     opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów (wg programu)
  •     opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  •     ubezpieczenie
  •     opiekę pilota pielgrzymkowego