Get Adobe Flash player

„Dlaczego mężczyźni porzucają kobiety?” wykład w Sanktuarium św. Józefa, Świdnica 1 IV (sobota)


Dlaczego mężczyźni porzucają kobiety?”

wyjątkowy wykład w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy.

 

W sobotę, 1 kwietnia o godzinie 10:00, zapraszamy na spotkanie zatytułowane: „Dlaczego mężczyźni porzucają kobiety? Szczęśliwy dramat św. Józefa”. Konferencje poprowadzi Debora Sianożęcka, krakowska psycholog i psychoterapeuta, autorka kilku książek, w których historie biblijnych bohaterów stanowią osnowę do rozważań o ludzkiej kondycji i nawróceniu, a przede wszystkim przekraczającej wszystkie granice miłości Boga.

Kustosz świdnickiego Sanktuarium – o. Samuel Pacholski zachęca do udziału w pierwszym tego typu spotkaniu, podkreślając, że podniesienie świątyni do rangi diecezjalnego sanktuarium musi pociągać za sobą realne działania wychodzące naprzeciw potrzeb rodzin diecezji świdnickiej, nie tylko w sferze modlitwy, przepowiadania dobrej nowiny i udzielania sakramentu pokuty, ale także w obszarze życia rodzinnego i wzmacniania fundamentów rodziny, szczególnie w obecnym czasach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy ze względów lokalowych. Zapisów można dokonywać w zakrystii Sanktuarium lub przez formularz internetowy dostępny na stronie www.swidnica.paulini.pl, decyduje kolejność zgłoszeń.

To nie jest spotkanie tylko dla kobiet. To jest spotkanie dla kobiet i mężczyzn, dla ciebie i dla mnie. Żyjemy w świecie w którym człowiek coraz bardziej potrzebuje miłości i coraz bardziej rozpaczliwie jej szuka.

A co wtedy, gdy już ją znajdzie? Co wtedy, gdy zaczyna nas ogarniać lęk przed utratą ukochanej czy ukochanego? Co wtedy, jeśli człowiek czuje się rozczarowany tym, z którym związał swoje życie? Jak w ogóle dochodzi do rozczarowania i czy naturalnym jest to, że „uczucia topnieją”? Co zrobić, by nie odejść? Co zrobić by nie zostać porzuconą czy porzuconym? I czy w ogóle istnieje recepta na udany związek? Jak zbudować relację, która przetrwa próbę czasu i nie rozpadnie się wobec życiowych trudności? Czy można całe życie kochać i być kochanym?

Na te i podobne pytanie będę starała się odpowiedzieć z pomocą świętego Józefa, który moim zdaniem jest mocnym, lecz zapomnianym, wzorem dla współczesnych mężczyzn ale i kobiet. To jego będę wraz z Tobą prosić by pomógł nam, jak najlepszy budowniczy, wzmocnić lub nawet odbudować tę Twoją relację, która może już trochę chwieje się na „budowie” Twojego życia. A jeśli szukasz kogoś, z kim chciałbyś czy chciałabyś przejść przez życie, będę wraz z tobą prosić świętego Józefa by otworzył twoje oczy na spotkanie tego człowieka - mówi Debora Sianożęcka.

Planowane spotkanie będzie miało charakter wykładu medytacyjnego - konferencji, na której w trzech blokach będzie poruszony główny temat w odniesieniu do historii życia św. Józefa.

Miejsce:

Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin - Świdnica, ul. Kotlarska 21.

Plan spotkania:

10:00 - 11:00 - pierwszy blok konferencji

11:00 - 11:15 - przerwa na herbatę/kawę i ciastko

11:15 - 12:15 - drugi blok

12:15 - 12:30 - przerwa

12:30 - 13:30 - trzeci blok

13:30 - 13:45 - przerwa

13:45 - 14:15 - dyskusja, pytania, etc.

od 14:20 - adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium - rozważania podsumowujące spotkanie - medytacja nad Słowem Bożym prowadzona przez Deborę Sianożęcką.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online