Wyniki etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla ministrantów i lektorów

Wyniki etapu diecezjalnego

Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

dla ministrantów i lektorów

Edycja XXIV 2016/2017

Etap diecezjalny, dotyczący znajomości Ewangelii św. Jana, Listów Janowych i Apokalipsy św. Jana odbył się 18 III br., w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Ząbkowicach.

Etap diecezjalny koordynował ks. Krzysztof Ora, diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej

Konkurs na tym etapie obejmował część pisemną składającą się z 36 pytań oraz część ustną zawierającą pytania o zróżnicowanym poziomie trudności. Pytania do części pisemnej i ustnej zostały przesłane przez Organizatora Głównego.

Wyniki po etapie diecezjalnym:

1. Wojciech Wiewióra – parafia pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej – łącznie 55,5 pkt.
  2. Jan Rudnicki – parafia pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie – łącznie 54,5 pkt
  3. Filip Bieleniewicz - parafia pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie – łącznie 45,5 pkt
  4. Jakub Karmelita - parafia pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej – łącznie 34,5 pkt.
  5. Przemysław Urwalski - parafia pw. św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej – łącznie 34 pkt.

W finale, który odbędzie się 19-20 V br. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Paradyżu diecezję świdnicką będzie reprezentować w konkursie indywidualnym: Wojciech Wiewióra a drużynowo: Jan Rudnicki (kapitan), Filip Bieleniwicz i Jakub Karmelita.