XIII Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego - Wałbrzych-Podzamcze, 22 IV

Świdnica, dnia 17 marca 2017 r.
L.dz. 104/2017

ZAPROSZENIE NA XIII DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ KATECHETÓW

DO SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W WAŁBRZYCHU – PODZAMCZU – 22 KWIETNIA 2017 R.

Drodzy Katecheci,

Doroczną, XIII Pielgrzymkę Katechetów Diecezji Świdnickiej przeżywamy w szczególnym czasie: w roku, w którym przypada 750. rocznica kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej, trzechsetna rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, naszej Matki i Królowej, setna rocznica objawienia się Matki Bożej w Fatimie z Jej orędziem wzywającym nas do modlitwy różańcowej, do nawrócenia i pokuty, a także setna rocznica powołania przez św. Maksymiliana Marii Kolbego Rycerstwa Niepokalanej i w roku poświęconym św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu.

W Kościele katolickim w Polsce jest realizowany czteroletni program duszpasterski, którego hasło brzmi: „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Dotychczas staraliśmy się odnowić naszą tożsamość chrześcijańską przez pogłębianie naszej wiary. Obecny, a zarazem ostatni rok programu duszpasterskiego przeżywamy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Są to słowa Chrystusa skierowane do pierwszych uczniów i do nas wszystkich: duchownych, osób konsekrowanych i wiernych świeckich. Ten nakaz misyjny wypływa z naszego chrztu i bierzmowania, a także z każdej przeżywanej Eucharystii.

Mając na uwadze ten kontekst, serdecznie zapraszam Was, drodzy Katecheci, na kolejną pielgrzymkę do Diecezjalnego Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu, która odbędzie się dnia 22 kwietnia br. U stóp Krzyża Chrystusa Pana pragniemy się modlić o siłę do wypełniania naszej posługi głoszenia Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, mimo rozmaitych przeciwności – codziennych krzyży, które napotykamy i przyjmujemy. Chcemy umocnić naszą wiarę, że nie ma zmartwychwstania bez krzyża, a także ponownie złożyć w Chrystusie naszą nadzieję, że będąc wierni Bogu, krzyżowi i Ewangelii otrzymamy moc do zwycięstwa – zarówno w dziedzinie naszej katechetycznej posługi, jak i ostatecznego zwycięstwa, którym jest obiecane nam wszystkim niebo.

W oczekiwaniu na nasze wspólne pielgrzymowanie z całego serca Wam błogosławię

† Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

XIII PIELGRZYMKA KATECHETÓW DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ

DO SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
W WAŁBRZYCHU - 22 KWIETNIA 2017 r.

P R O G R A M

godz. 10.30 – przyjazd i recepcja

– okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania

godz. 11.00 – Eucharystia pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Ignacego DECA (sanktuarium)