Get Adobe Flash player

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z I rocznicą beatyfikacji ks. G. Hirschfeldera

do odczytania w niedzielę, 18 września, w dekanatach Ziemi Kłodzkiej

 

Drodzy Diecezjanie, mieszkańcy Ziemi Kłodzkiej !!!

W miesiącu wrześniu wspominamy pierwszą rocznicę beatyfikacji ks. Gerharda Hirschfeldera, pierwszego błogosławionego z terenu diecezji świdnickiej, mieszkańca Kłodzka, kapłana ziemi kłodzkiej, duszpasterza młodzieży, męczennika nazizmu, który zginął w obozie zagłady w Dachau, pochowanego w symbolicznym grobie na cmentarzu w Kudowie Zdroju Czermnej.

W postawie dziękczynienia pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu i kościołowi za dar nowego błogosławionego. Uczynimy to w sposób uroczysty w niedzielę 25 września br. w Kłodzku. O godz. 12.00 nastąpi poświęcenie tablicy pamiątkowej umieszczonej na murze zakładu karnego w którym był więziony bł. ks. Gerhard. O godz. 12.30 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. Dziękczynna, z udziałem władz miasta Kłodzka, mieszkańców i zaproszonych gości, a po niej nadanie imienia błogosławionego ks. Gerharda Hirschfeldera ulicy przy kościele ks. Jezuitów i koncert Zespołu Śląsk.

Niedzielne dziękczynienie zostanie poprzedzone dwoma wydarzeniami:

- pierwsze to konferencja naukowa 23 września w piątek, zatytułowana: „ Społeczno-religijny wymiar życia i posługi bł. ks. Gerharda Hirschfeldera”. Początek obrad o godz. 10.00 w refektarzu klasztoru oo. Franciszkanów w Kłodzku. Do uczestnictwa zapraszamy przedstawicieli władz samorządowych, kapłanów i siostry zakonne, dyrektorów szkół gimnazjalnych i średnich, nauczycieli i katechetów Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej i Kudowy Zdroju. Pracowników miejskich centrów kultury i informacji turystycznej, przewodników turystycznych, pilotów wycieczek, oraz osoby zainteresowane. Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w konferencji.

- drugie wydarzenie to pielgrzymka autokarowa w sobotę 24 września br., inaugurująca wytyczony Szlak im. bł. ks. Gerharda Hirschfeldera na ziemi kłodzkiej. Grupy i autokary organizowane są w ramach parafii, dekanatów, grup i stowarzyszeń diecezjalnych. Początek pielgrzymowania o godz. 10.00 w Kłodzku w kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P.. Odwiedzimy miejsca związane z życiem i posługą bł. ks. Gerharda w Kłodzku, Bystrzycy Kłodzkiej i Kudowie Zdroju Czermnej, gdzie zakończymy pielgrzymowanie o godz. 14.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. Bp. Adama Bałabucha.

Dokładny program tych wydarzeń znajdziemy na plakatach, a także stronie internetowej diecezji Świdnickiej i usłyszymy na antenie Katolickiego Radia Rodzina.

Drodzy Bracia i Siostry! Zapraszam do licznego uczestnictwa w wydarzeniach naszego dziękczynienia, zwłaszcza mieszkańców Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowy Zdroju i całej ziemi kłodzkiej. Ufam, że nasze wspólne świętowanie przyczyni się do propagowania kultu bł. ks. Gerharda Hirschfeldera we wspólnocie kościoła Świdnickiego i obfitego korzystania z jego orędownictwa na ścieżkach naszego codziennego życia.

+ IGNACY DEC
Biskup Świdnicki

Powyższy komunikat Biskupa Świdnickiego należy przekazać w parafiach w niedzielę, 18 września podczas wszystkich Mszy św.

acrobat pro for apple mac os oem license the original source solidworks 2016 student price for mac online autodesk autocad lt 2017 apple mac version education edition best website

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online