Get Adobe Flash player

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z I rocznicą beatyfikacji ks. G. Hirschfeldera

do odczytania w niedzielę, 18 września, w dekanatach Ziemi Kłodzkiej

 

Drodzy Diecezjanie, mieszkańcy Ziemi Kłodzkiej !!!

W miesiącu wrześniu wspominamy pierwszą rocznicę beatyfikacji ks. Gerharda Hirschfeldera, pierwszego błogosławionego z terenu diecezji świdnickiej, mieszkańca Kłodzka, kapłana ziemi kłodzkiej, duszpasterza młodzieży, męczennika nazizmu, który zginął w obozie zagłady w Dachau, pochowanego w symbolicznym grobie na cmentarzu w Kudowie Zdroju Czermnej.

W postawie dziękczynienia pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu i kościołowi za dar nowego błogosławionego. Uczynimy to w sposób uroczysty w niedzielę 25 września br. w Kłodzku. O godz. 12.00 nastąpi poświęcenie tablicy pamiątkowej umieszczonej na murze zakładu karnego w którym był więziony bł. ks. Gerhard. O godz. 12.30 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. Dziękczynna, z udziałem władz miasta Kłodzka, mieszkańców i zaproszonych gości, a po niej nadanie imienia błogosławionego ks. Gerharda Hirschfeldera ulicy przy kościele ks. Jezuitów i koncert Zespołu Śląsk.

Niedzielne dziękczynienie zostanie poprzedzone dwoma wydarzeniami:

- pierwsze to konferencja naukowa 23 września w piątek, zatytułowana: „ Społeczno-religijny wymiar życia i posługi bł. ks. Gerharda Hirschfeldera”. Początek obrad o godz. 10.00 w refektarzu klasztoru oo. Franciszkanów w Kłodzku. Do uczestnictwa zapraszamy przedstawicieli władz samorządowych, kapłanów i siostry zakonne, dyrektorów szkół gimnazjalnych i średnich, nauczycieli i katechetów Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej i Kudowy Zdroju. Pracowników miejskich centrów kultury i informacji turystycznej, przewodników turystycznych, pilotów wycieczek, oraz osoby zainteresowane. Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w konferencji.

- drugie wydarzenie to pielgrzymka autokarowa w sobotę 24 września br., inaugurująca wytyczony Szlak im. bł. ks. Gerharda Hirschfeldera na ziemi kłodzkiej. Grupy i autokary organizowane są w ramach parafii, dekanatów, grup i stowarzyszeń diecezjalnych. Początek pielgrzymowania o godz. 10.00 w Kłodzku w kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P.. Odwiedzimy miejsca związane z życiem i posługą bł. ks. Gerharda w Kłodzku, Bystrzycy Kłodzkiej i Kudowie Zdroju Czermnej, gdzie zakończymy pielgrzymowanie o godz. 14.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. Bp. Adama Bałabucha.

Dokładny program tych wydarzeń znajdziemy na plakatach, a także stronie internetowej diecezji Świdnickiej i usłyszymy na antenie Katolickiego Radia Rodzina.

Drodzy Bracia i Siostry! Zapraszam do licznego uczestnictwa w wydarzeniach naszego dziękczynienia, zwłaszcza mieszkańców Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowy Zdroju i całej ziemi kłodzkiej. Ufam, że nasze wspólne świętowanie przyczyni się do propagowania kultu bł. ks. Gerharda Hirschfeldera we wspólnocie kościoła Świdnickiego i obfitego korzystania z jego orędownictwa na ścieżkach naszego codziennego życia.

+ IGNACY DEC
Biskup Świdnicki

Powyższy komunikat Biskupa Świdnickiego należy przekazać w parafiach w niedzielę, 18 września podczas wszystkich Mszy św.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online