Get Adobe Flash player

Zachęta Biskupa Świdnickiego w związku z Krucjatą Różańcową za Ojczynę

do odczytania podczas ogłoszeń parafialnych w niedzielę, 2 października

 

Poniższe pismo zostanie bezpośrednio dostarczone w piątek lub sobotę do Księży Dziekanów wraz z plakatami i deklaracjami przystąpienia do Krucjaty. Księży Proboszczów prosimy o odebranie przed niedzielą materiałów od Księży Dziekanów.


L. dz. 102/ WD/ 2011                                                                              Świdnica, dnia 29 września 2011 r.

 

Umiłowani Diecezjanie,

 

Na początku miesiąca związanego z modlitwą różańcową zwracam się do Was ze szczególnym apelem i zaproszeniem. Obserwując codzienne życie wielu spośród nas wyraźnie uświadamia sobie, że Ojczyzna potrzebuje modlitwy. Dlatego chcę zachęcić Was umiłowani, by odpowiedzią na tę sytuację był nasz osobisty udział w Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę.

Jest to modlitewne dzieło, koordynowane przez Ojców Paulinów z Jasnej Góry. Niech będzie ono wielkodusznym darem duchowym wielu spośród nas, którzy z Maryją, Królową Polski będą każdego dnia modlić się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego Narodu. Osoby, które dobrowolnie przystąpią do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, zobowiązują się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynajmniej jednej z tajemnic Różańca Świętego.

Włączając się w modlitewną Krucjatę niech wzrasta nasza nadzieja, że otrzymamy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszych osobistych i naszej Ojczyzny – Polski.

Proszę duszpasterzy, oraz wszystkich dla których drogie są losy Ojczyzny, by  zachęcali innych do przystąpienia do Krucjaty poprzez złożenie pisemnej deklaracji. Każdego, kto rozumiejąc potrzebę, zdecyduje się w najbliższych dniach przystąpić do Krucjaty proszę o wypełnienie wydrukowanej deklaracji (jest dostępna przy wyjściu z Kościoła) i przekazanie jej swojemu duszpasterzowi, który przekaże ją do wydziału duszpasterskiego naszej kurii, a stąd zostaną wszystkie przesłane na Jasną Górę.

Ufam, że jako rodzina diecezjalna będziemy stanowić liczną wspólnotę modlącą się wraz z innymi rodakami na różańcu w intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.

Wszystkim, na czas zawierzania naszych spraw Bogu za przyczyną Maryi, Królowej Różańca Świętego, z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

Powyższe zaproszenie Biskupa Świdnickiego proszę odczytać  w niedzielę, 2 października, w ramach ogłoszeń parafialnych, we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

 

+ Adam Bałabuch

Wikariusz Generalny

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online