Get Adobe Flash player

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w pielgrzymce Żywego Różańca

do odczytania w niedzielę, 23 września

 

Umiłowani Diecezjanie,

Od pierwszego października będziemy gromadzić się w kościołach i kaplicach na nabożeństwach różańcowych. Różaniec jest dla wielu z nas modlitwą szczególnie drogą i bliską, która towarzyszy naszej codzienności. W ten sposób razem z Maryją, pełną łaski Służebnicą Pańską, rozważając tajemnice naszego zbawienia poznajemy Chrystusa a także uciekamy się z naszymi sprawami pod płaszcz Jej matczynej opieki.

W naszej Ojczyźnie - w każdej parafii przez cały rok - nieocenione modlitewne posłannictwo wypełnia wspólnota Żywego Różańca. To ona, złożona z kobiet i mężczyzn, włącza się w dzieło modlitwy, zawierzając za przyczyną Królowej Różańca Świętego intencje Kościoła, Ojczyzny i swoich bliskich.

Umiłowani,

Dziękując za Wasze świadectwo wytrwałości i umiłowania modlitwy gorąco zapraszam wszystkie parafialne Wspólnoty Żywego Różańca, ale także wszystkich, którzy doświadczają skuteczności modlitwy różańcowej, do udziału w Pielgrzymce Parafialnych Kół Różańcowych Diecezji Świdnickiej. Przybądźcie ze swoim duszpasterzami w sobotę, 6 października, do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. Nasze spotkanie rozpocznie się w tamtejszej bazylice o godz. 11.00. Następnie o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św., po której przejdziemy wspólnie dróżkami różańcowymi.

Wraz z ojcami Redemptorystami, kustoszami sanktuarium, liczę na Waszą liczną obecność. Niech nasze pielgrzymowanie, udział w Eucharystii, wspólny różaniec będzie formą wyznania wiary, że Pan Bóg okazuje miłosierdzie swoje, tym którzy Jemu ufają.

Spotkanie u Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej będzie okazją, by podziękować Bogu za Sługę Bożą Paulinę Jaricot, założycielkę Kół Żywego Różańca, której obecnie 150. rocznicę śmierci obchodzimy, oraz za bł. Jana Pawła II, wielkiego Apostoła modlitwy różańcowej, w związku z przypadającą w tym roku 10. rocznicą podpisania przez Niego Listu Apostolskiego Rosarium Virginis Mariae na temat Różańca św.

Za przyczyną Maryi, Matki Bożej Różańcowej, polecam wszystkich Bożej łaskawości, a pielgrzymom na trud drogi do bardzkiego sanktuarium z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

Powyższe zaproszenie należy odczytać we wszystkich parafiach diecezji świdnickiej podczas każdej Mszy św. w niedzielę, 23 września, w ramach ogłoszeń parafialnych.

+ Adam Bałabuch
Wikariusz Generalny

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online