XI Pielgrzymka Maturzystów diecezji świdnickiej na Jasną Górę 20 marca 2015 r.

Świdnica, dnia 3 lutego 2015 r.
L. dz. 163/2015

ZAPROSZENIE NA XI DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ MATURZYSTÓW DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy Maturzyści,

Niedługo dobiegnie końca kolejny rok szkolny i katechetyczny, a dla klas maturalnych ostatni rok nauki w szkole. Swoją modlitwą obejmuję Was wszystkich, a także Waszych nauczycieli, katechetów i wychowawców. Wspólnie dziękujemy Panu Bogu za kolejny etap wielkiego dzieła formowania Waszych serc i umysłów.

W piątek 20 marca br. młodzież maturalna diecezji świdnickiej, podobnie, jak to jest w wielu polskich diecezjach, tradycyjnie udaje się na Pielgrzymkę na Jasną Górę, aby podziękować Panu Bogu za łaskę wiary, doświadczyć wspólnoty Kościoła, spotkać się z naszą Jasnogórską Matką i dziękować Panu Bogu za minione lata nauki, wypraszając zarazem potrzebne łaski na czas życiowych decyzji i egzaminów. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię”. Spróbujemy raz jeszcze odkryć wartość wiary w codziennym życiu.

Zapraszam Was z całego serca do udziału w tej pielgrzymce. Przyjedźcie ze swoimi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami. W tym dniu przybędą do Jasnogórskiego Klasztoru Wasi rówieśnicy ze wszystkich stron naszej diecezji.

Już teraz bardzo Was proszę o należyte przygotowanie duchowe do tego spotkania z Jasnogórską Panią przez sakrament pokuty i pojednania. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach, bądź w sanktuarium jasnogórskim. Dzięki temu będziecie mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św.

Niech Matka Boża, przy której zgromadzimy się w Częstochowie 20 marca br. o godz. 9.30 pomoże nam odkryć skarb naszej wiary. Niech będzie naszą Nauczycielką i Orędowniczką. Rozpoczniemy nasze spotkanie od wysłuchania konferencji specjalnie dla Was przygotowanej, a następnie weźmiemy udział w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu, by zakończyć Pielgrzymkę udziałem we wspólnej Drodze Krzyżowej na Wałach jasnogórskich.

Na trud Waszego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię

Wasz Pasterz

+ Ignacy DEC
Biskup Świdnicki

**********************

Z A R Z Ą D Z E N I E

Świdnica, 5.02.2015 r.

Powyższe zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę należy odpowiednio wcześniej przekazać młodzieży podczas katechezy i odczytać podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, 8 marca br.

Księży Proboszczów proszę o ułatwienie Księżom Wikariuszom i Katechetom wzięcia udziału w pielgrzymce. Oczekujemy przybycia młodzieży ze wszystkich szkół maturalnych. Proszę o zachęcenie młodzieży do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, by w ten sposób przygotowała się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Ostatnio jedynie niewielka grupa maturzystów przystąpiła do Komunii św. Przewodników proszę o zgłoszenie grupy w punkcie rejestracyjnym przy wejściu do auli O. Kordeckiego.

ks. dr Marek Korgul
Wikariusz Biskupi ds. Katechezy

XI PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW

DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

20 marca 2015 r.

godz.   9.30    – recepcja grup

godz. 10.00    – konferencja w auli ojca Kordeckiego pt. BÓG, HONOR, OJCZYZNA – TO OBCIACH CZY DUMA? Wygłosi ją red. Jan Pospieszalski (muzyk, aranżer i kompozytor, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych)

godz. 11.00    – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

– czas na skorzystanie z sakramentu Pokuty i Pojednania posiłek, zwiedzanie Jasnej Góry (np. skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy)

godz. 13.30    – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem i z homilią JE Ks. Biskupa Ignacego Deca

– Akt oddania się Maturzystów Diecezji Świdnickiej opiece Matce Bożej Jasnogórskiej (młodzież)

– Akt zawierzenia Maturzystów Diecezji Świdnickiej Matce Bożej Jasnogórskiej Polski (ks. biskup)

godz. 15.00    – Zakończenie pielgrzymki.