Get Adobe Flash player

XI Pielgrzymka Maturzystów diecezji świdnickiej na Jasną Górę 20 marca 2015 r.

Świdnica, dnia 3 lutego 2015 r.
L. dz. 163/2015

ZAPROSZENIE NA XI DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ MATURZYSTÓW DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy Maturzyści,

Niedługo dobiegnie końca kolejny rok szkolny i katechetyczny, a dla klas maturalnych ostatni rok nauki w szkole. Swoją modlitwą obejmuję Was wszystkich, a także Waszych nauczycieli, katechetów i wychowawców. Wspólnie dziękujemy Panu Bogu za kolejny etap wielkiego dzieła formowania Waszych serc i umysłów.

W piątek 20 marca br. młodzież maturalna diecezji świdnickiej, podobnie, jak to jest w wielu polskich diecezjach, tradycyjnie udaje się na Pielgrzymkę na Jasną Górę, aby podziękować Panu Bogu za łaskę wiary, doświadczyć wspólnoty Kościoła, spotkać się z naszą Jasnogórską Matką i dziękować Panu Bogu za minione lata nauki, wypraszając zarazem potrzebne łaski na czas życiowych decyzji i egzaminów. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię”. Spróbujemy raz jeszcze odkryć wartość wiary w codziennym życiu.

Zapraszam Was z całego serca do udziału w tej pielgrzymce. Przyjedźcie ze swoimi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami. W tym dniu przybędą do Jasnogórskiego Klasztoru Wasi rówieśnicy ze wszystkich stron naszej diecezji.

Już teraz bardzo Was proszę o należyte przygotowanie duchowe do tego spotkania z Jasnogórską Panią przez sakrament pokuty i pojednania. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach, bądź w sanktuarium jasnogórskim. Dzięki temu będziecie mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św.

Niech Matka Boża, przy której zgromadzimy się w Częstochowie 20 marca br. o godz. 9.30 pomoże nam odkryć skarb naszej wiary. Niech będzie naszą Nauczycielką i Orędowniczką. Rozpoczniemy nasze spotkanie od wysłuchania konferencji specjalnie dla Was przygotowanej, a następnie weźmiemy udział w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu, by zakończyć Pielgrzymkę udziałem we wspólnej Drodze Krzyżowej na Wałach jasnogórskich.

Na trud Waszego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię

Wasz Pasterz


+ Ignacy DEC
Biskup Świdnicki

 

**********************

Z A R Z Ą D Z E N I E

Świdnica, 5.02.2015 r.

 

Powyższe zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę należy odpowiednio wcześniej przekazać młodzieży podczas katechezy i odczytać podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, 8 marca br.

Księży Proboszczów proszę o ułatwienie Księżom Wikariuszom i Katechetom wzięcia udziału w pielgrzymce. Oczekujemy przybycia młodzieży ze wszystkich szkół maturalnych. Proszę o zachęcenie młodzieży do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, by w ten sposób przygotowała się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Ostatnio jedynie niewielka grupa maturzystów przystąpiła do Komunii św. Przewodników proszę o zgłoszenie grupy w punkcie rejestracyjnym przy wejściu do auli O. Kordeckiego.

 

ks. dr Marek Korgul
Wikariusz Biskupi ds. Katechezy

 

 

 

PROGRAM

XI PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW

DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

20 marca 2015 r.

 

godz.   9.30    – recepcja grup

godz. 10.00    – konferencja w auli ojca Kordeckiego pt. BÓG, HONOR, OJCZYZNA – TO OBCIACH CZY DUMA? Wygłosi ją red. Jan Pospieszalski (muzyk, aranżer i kompozytor, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych)

godz. 11.00    – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

– czas na skorzystanie z sakramentu Pokuty i Pojednania posiłek, zwiedzanie Jasnej Góry (np. skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy)

godz. 13.30    – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem i z homilią JE Ks. Biskupa Ignacego Deca

– Akt oddania się Maturzystów Diecezji Świdnickiej opiece Matce Bożej Jasnogórskiej (młodzież)

– Akt zawierzenia Maturzystów Diecezji Świdnickiej Matce Bożej Jasnogórskiej Polski (ks. biskup)

godz. 15.00    – Zakończenie pielgrzymki.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online