XI Pielgrzymka Katechetów - Krzeszów - 11 kwietnia 2015 r.

Świdnica, 17 marca 2015 r.
L.dz. 329/2015

ZAPROSZENIE NA XI DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ KATECHETÓW
DO SANKTUARIUM MB ŁASKAWEJ W KRZESZOWIE - 11 KWIETNIA 2015 R.

Drodzy Katecheci,

od października ubiegłego roku w naszej diecezji trwa peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. W roku duszpasterskim, który przeżywamy pod hasłem: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, Matce Bożej w znaku Fatimskiej Figury pragniemy zawierzyć tę ważną sprawę, jaką jest nawrócenie. Dotyczy ono zarówno każdego z nas, jak i katechizowanych. Choć nawrócenie jest procesem, który trwa całe życie, to jednak okres dzieciństwa i młodości ma w tym procesie niezwykle duże znaczenie. Bardzo ważną rolę w towarzyszeniu dzieciom i młodzieży w ich drodze nawrócenia odgrywa niewątpliwie katecheta. Tylko bowiem ten, kto sam jest nawrócony może skutecznie prowadzić innych do nawrócenia.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, od początku istnienia diecezji, zapraszam Was, drodzy Katecheci, bardzo serdecznie na doroczną pielgrzymkę, którą w tym roku będziemy przeżywać 11 kwietnia w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Pragniemy Maryi, Wychowawczyni Bożego Syna, zawierzać sprawę nawrócenia naszego i katechizowanych.

Będziemy prosić Maryję i św. Józefa – Jej Oblubieńca, by nam ukazywali właściwą drogę do Chrystusa. Podczas pielgrzymki pragniemy dziękować, ale i modlić się o umocnienie wiary katechetów, by jej mocą coraz bardziej owocne były wysiłki utwierdzania w wierze i poszukiwania nowych uczniów Chrystusa.

W oczekiwaniu na nasze wspólne pielgrzymowanie z całego serca Wam błogosławię

† Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

********************