Get Adobe Flash player

Wyniki Diecezjalnego Konkursu o Obozie Koncentracyjnym Gross-Rosen

DIECEZJALNY KONKURS
O OBOZIE KONCENTRACYJNYM GROSS-ROSEN
„KL GROSS-ROSEN (1940–1945) OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

Dnia 15.04.2015 r. w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy odbył się Diecezjalny Konkurs o obozie koncentracyjnym Gross-Rosen „KL GROSS-ROSEN (1940–1945) OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Konkurs został zorganizowany przez ks. prałata Marka Babuśkę - wizytatora katechetycznego dekanatu strzegomskiego i katechetów dekanatu strzegomskiego. Przebiegał on w trzech kategoriach: wiedzy, plastycznej, multimedialnej, obejmując swym zasięgiem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych diecezji świdnickiej (ponad 50 placówek oświatowych). W kategorii plastycznej brali udział uczniowie klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej, natomiast młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miała możliwość wykazania się wiedzą o byłym hitlerowskim obozie koncentracyjnym Gross-Rosen i umiejętnościami informatycznymi – przygotowując prezentacje multimedialne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą dotyczącą historii obozu, a w pracach plastycznych i multimedialnych można było dostrzec pokaźny wachlarz inwencji twórczej w przedstawieniu tematyki konkursowej.

Zmagania konkursowe wyłoniły 39 laureatów z poszczególnych kategorii wiekowych. Finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody z rąk: ks. prałata Marka Babuśki, zastępcy dyrektora Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy Andrzeja Gwiazdy, animatora katechetów dekanatu strzegomskiego Ewy Miałkowskiej i kierownik działu oświatowego Muzeum Gross-Rosen Grażyny Choptiany.

Nagrody zostały ufundowane przez ks. dziekana Marka Babuśkę, kapłanów dekanatu strzegomskiego oraz pracowników Muzeum Gross-Rosen. Wszystkim laureatom gratulujemy, a opiekunom dziękujemy za włożony wkład pracy w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu, który stał się „cenną lekcją historii i patriotyzmu”.

Nagrodzeni - konkurs plastyczny

I miejsce

- Barbara Buczyk – Publiczna Szkła Podstawowa nr3 im. Henryka Sienkiewicza, Strzegom, op. Krzysztof Mądrzak

 

II miejsce

- Malwina Ryż – Publiczna Szkoła Podstawowa nr2 im. Mikołaja Kopernika, Strzegom, op. Agnieszka Marczak

- Oliwia Stankiewicz – Publiczna Szkła Podstawowa nr3 im. Henryka Sienkiewicza, op. Krzysztof Mądrzak

 

III miejsce

- Milena Chamera – Szkoła Podstawowa, Lutomia Dolna, op. Piotr Pieczątkiewicz

- Julia Dziekońska – Szkoła Podstawowa nr1 Pieszyce, op. ks. Paweł Reizer

 

Wyróżnienia:

- Wiktoria Stankiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr3 im. Henryka Sienkiewicza, Strzegom, op. Ewa Ciunowicz

- Igor Węgrzyniak – Szkoła Podstawowa nr 6, Nowa Ruda, op. Mirosława Briń

- Karolina Ćwikła – Miejska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, Jedlina Zdrój, op. Magdalena Wędzik

- Michał Michalski – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino, Polanica Zdrój, op. s. Anna Korbaś

- Martyna Sobolewska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 Strzegom im. Kornela Makuszyńskiego, op. Izabella Kisły

- Zuzanna Kawiak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jaroszowie, Jaroszów, op. Tomasz Dziurla

- Nina Banaś – Szkoła Podstawowa nr1, Głuszyca Górna, op. Ewa Piwońska

- Aleksandra Szturmińska – Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego, Bożków, op. Danuta Sadowska

- Patryk Tomczuk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Dzikowiec, op. Mirosława Briń

- Radosław Podedworny – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza, Udanin, op. Violetta Leńska

- Bartosz Polak – Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Żelazno, op. Magdalena Lasek

 

Nagrodzeni – konkurs multimedialny:

I miejsce

Angelika Sawczak - Gimnazjum Publiczne im. W.S. Reymonta, Kłodzko, op. Magdalena Lasek

 

II miejsce

Aleksandra Plesowicz, Michał Chohura – Gimnazjum im. Jana Pawła II, Ujazd Górny, op. Małgorzata Bromińska, Lipińska Teresa

 

III miejsce

Weronika Płaskocińska – Gimnazjum, Budziszów Wielki, op. Helena Maściuch

 

Wyróżnienia:

- Tomasz Wasilewski – Gimnazjum im. Jana Pawła II, Goczałków, op. Ewa Miałkowska

- Dominika Sydor – Gimnazjum im. Anny Jenke, Jaroszów, op. Tomasz Dziurla

- Krystian Sawicki – Publiczne Gimnazjum nr6, Wałbrzych, op. Robert Ćwielong, Małgorzata Kina

- Nicole Sarna – Gimnazjum nr2 im. Jana Pawła II, Strzegom, op. Aleksandra Kolendra

- Aleksandra Rybka – Gimnazjum nr1 im. Kardynała Stefana, Strzegom Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, op. Bogusława Szymczyna

- Wojciech Kowalski – Gimnazjum nr 3, Nowa Ruda, op. Teresa Bałaza

- Ewelina Gibek - Regionalna Szkoła Turystyczna im. Jana Pawła II, Polanica Zdrój, op. Danuta Droździk i s. Małgorzata Bilińska

 

Nagrodzeni - konkurs wiedzy

I miejsce

Weronika Płaskocińska - Gimnazjum w BudziszowieWielkim, op. Helena Maściuch

 

II miejsce

Sandra Szczygieł - Zespół Szkół im. ks. Jana Dzierżonia–Pieszyce , op. Tomasz Wojciechowski

Martyna Zdrojek - Gimnazjum nr 3 – Nowa Ruda, op. Teresa Bazała

 

III miejsce

Dominika Sabat - Gimnazjum w Jaroszowie im. Anny Jenke, op. Tomasz Dziurla

 

Wyróżnienia:

- Joanna Klasa - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Goczałkowie, op. Ewa Miałkowska

- Maja Czerwiecka - Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Strzegom, op. Bogusława Szymczyna

- Małgorzata Gwiżdż - Gimnazjum im. Jana Pawła II – Ujazd Górny, op. Małgorzata Bromińska, Teresa Lipińska

- Natalia Janiszewska - Gimnazjum im. Unii Europejskiej, Lutomia Dolna, op. Piotr Pieczątkiewicz

- Agata Koza - Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza Gimnazjum, Roztoka op. Tomasz Aleksiuk

- Hubert Capaja - I Liceum Ogólnokształcące – Bystrzyca Kłodzka, op. Andrzej Prasał

- Klaudia Tokarczyk - Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka, Wałbrzych, op. Małgorzata Kina, Robert Ćwielong

- Adela Gawlik - Zespół Szkół w Strzegomiu, op. Marzena Łaciuk

 

Animator katechetów dekanatu strzegomskiego
Ewa Miałkowska.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online