Wyniki Międzydekanalnego Konkursu Biblijnego ze znajomości Ewangelii według św. Łukasza

Wyniki Międzydekanalnego Konkursu Biblijnego ze znajomości Ewangelii wg. św. Łukasza

MIĘDZYDEKANALNY KONKURS BIBLIJNY
ZE ZNAJOMOŚCI EWANGELII WEDŁUG ŚW. ŁUKASZA

DLA KLAS V-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dnia 25.05.2015 r. w święto NMP Matki Kościoła, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 im. Armii Krajowej w Wałbrzychu odbył się finał Międzydekanalnego Konkursu Biblijnego ze znajomości Ewangelii wg. św. Łukasza dla klas V-VI.

Konkurs został zorganizowany przez ks. Krzysztofa Farona (katechetę z PSP nr 30), Wojciecha Dąbrowskiego i Artura Lenckowskiego (katechetów z Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu) pod patronatem Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Do udziału w Konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na terenie dekanatów okręgu wałbrzyskiego: Wałbrzych Południe, Wałbrzych Północ, Wałbrzych Zachód, Bolków, Głuszyca, Świebodzice. Ostatecznie w Konkursie uczestniczyło 14 szkół, przebiegał on w dwóch etapach. Etap szkolny (odbył się w dniu 25 marca br.), zawierał 30 pytań zamkniętych i pozwolił wyłonić z każdej szkoły dwóch najlepszych uczniów, którzy przechodzili do etapu finałowego. Finał Konkursu, dzięki życzliwości Pani Dyrektor Marty Przyślewicz – Chruszcz, odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 w Wałbrzychu.

Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwało jury w składzie:
ks. dr Marek Korgul – dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej,
ks. mgr Krzysztof Faron
p. Artur Lenckowski.

Uczestnicy rozwiązywali najpierw test ze znajomości Ewangelii według św. Łukasza zawierający 40 pytań zamkniętych. Następnie pięciu najlepszych uczniów przystąpiło do etapu ustnego Konkursu, każdy z nich musiał odpowiedzieć na 6 losowo wybranych pytań. W etapie ustnym można było zdobyć maksymalnie 12 pkt., które były sumowane z punktami etapu pisemnego.

Wyniki Konkursu:

I miejsce

- Michał SŁOWIK – Zespół Szkół, Stare Bogaczowice, opiekun: p. mgr Jolanta Romaniszyn

II miejsce

- Katarzyna CZERNECKA – Zespół Szkół, Stare Bogaczowice, opiekun: p. mgr Jolanta Romaniszyn

III miejsce

- Katarzyna ZYGNAROWSKA – Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki, Wałbrzych, opiekun: p. dr Tomasz Nochowicz

IV miejsce

- Dominika SERBEŃSKA – PSP nr 2 im. Orła Białego, Wałbrzych, opiekun: p. mgr Wioletta Lubkiewicz

V miejsce

- Weronika OŻGA – Miejska Szkoła Podstawowa, Szczawno-Zdrój, opiekun: s. mgr M. Damiana Szmidt

Gratulujemy zwycięzcom oraz opiekunom włożonego wysiłku. Każdy jednak, kto uczestniczył w tym Konkursie stał się zwycięzcą, bo wybrał Boga poznając Jego słowo. Zapraszamy do udziału w Konkursie za rok, w jeszcze liczniejszym gronie i już z innej księgi Pisma Świętego

Organizatorzy Konkursu Biblijnego

ks. Krzysztof Faron
Wojciech Dąbrowski
Artur Lenckowski

Świdnica, dnia 27 maja 2015 r.

Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej