Poszukiwany nowy prowadzący stronę internetową Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej

UWAGA INTERNAUCI!

A przede wszystkim Wy wszyscy, którzy służycie przy ołtarzach w kościołach naszej diecezji zwracam się z prośbą o pomoc.

Dla sprawnego porozumiewania się poszukujemy nowego prowadzącego stronę internetową Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej!

Jeśli masz talent, odrobinę wolnego czasu i chcesz mieć swój wkład w organizowanie życia ministrantów, lektorów, ceremoniarzy naszej diecezji, serdecznie zapraszam się do współpracy.

Chętnych bardzo proszę o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 609 830 588.

ks. Krzysztof Ora
diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej diecezji świdnickiej

GONG

informator Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej

Zaproszenie na spotkanie organizujące pracę roczną Służby Liturgicznej w naszej diecezji: 17 września 2010 r.

Zaproszenie na spotkanie organizujące pracę roczną
Służby Liturgicznej w naszej diecezji: 17 września 2010 r.

Króluj nam Chryste!

Drodzy dekanalni Duszpasterze Służby Liturgicznej w Diecezji Świdnickiej!

Serdecznie Was, Bracia, zapraszam, jako przedstawicieli swoich dekanatów na spotkanie organizujące pracę roczną Służby Liturgicznej w naszej diecezji. Mamy wiele do zrobienia, a co 24 głowy, to nie jedna!

Nasze obrady odbędą się 17 września 2010 roku w domu parafialnym przy parafii p.w. NMP Królowej Polski w Świdnicy. Początek spotkania - godz. 19.30.

Dzieło formacji kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w naszych parafiach polecimy Panu Bogu w wieczornej modlitwie Kościoła, w Nieszporach.

Do zobaczenia w Świdnicy!

ks. Krzysztof Ora
diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej

UWAGA DUSZPASTERZE!

1. Jeśli w dekanacie zaszła zmiana na stanowisku dekanalnego duszpasterza Służby Liturgicznej proszę o pilny kontakt z wydziałem duszpasterskim kurii.

2. W przypadku obiektywnych przeszkód związanych z możliwością udziału w zapowiadanym spotkaniu, proszę o wyznaczenie w zastępstwie innego duszpasterza z dekanatu.

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy Służby Liturgicznej

11 lutego (piątek) - Ząbkowice Śląskie

Prośba do księży dziekanów w sprawie spotkania dekanalnych przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza z nowo powołanym diecezjalnym duszpasterzem LSO

Spotkanie dekanalnych przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza z nowo powołanym diecezjalnym duszpasterzem LSO

Świdnica, 15.10. 2009 r.

L. dz. 99/WD/ 2009

Czcigodny Księże Dziekanie,

Pragnę poinformować, że decyzją Biskupa Świdnickiego JE ks. bp. Ignacego Deca w dniu 1 października zastąpiłem dotychczasowego diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Gabriela Horowskiego.

Nawiązując do swoich Poprzedników, a także uwzględniając priorytety Kościoła lokalnego wyznaczam przed sobą następujące cele:
- spotkania z opiekunami LSO
- integracja grup LSO
- pomoc we wdrażaniu programów formacyjnych LSO
- organizacja kursu dla ceremoniarzy
- pomoc i koordynacja dekanalnych kursów dla lektorów
- koordynacja spotkań o charakterze sportowym.

Mając świadomość potrzeby ścisłej współpracy z wszystkimi opiekunami LSO w diecezji, w porozumieniu z Wydziałem Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej zwracam się do Czcigodnego Księdza Dziekana z prośbą o delegowanie jednego z księży ze swojego dekanatu, zaangażowanego w duszpasterstwo liturgiczne, którego uważać się będzie za dekanalnego moderatora LSO.

Jednocześnie, ze względu na sporą liczbę kandydatów do kapłaństwa wywodzących się z LSO, a także mając na uwadze powierzoną mi funkcję diecezjalnego duszpasterza powołań, proszę by wyznaczony ksiądz pełnił również funkcję dekanalnego duszpasterza powołań.

Bardzo zależy mi na spotkaniu się przedstawicieli wszystkich dekanatów 23 października (piątek) o godz. 19.30 w sali plebanii parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy, ul. Wałbrzyska 43. Dlatego proszę o udział w tym zjeździe organizującym pracę roczną.

Wyrażając nadzieję na owocną współpracę oraz wspieranie działa powołań, dziękuję za zrozumienie i zaangażowanie.

Króluj nam Chryste!

ks. dr Krzysztof Ora
diecezjalny duszpasterz LSO
diecezjalny duszpasterz powołań