Diecezja Świdnicka

Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego

piątek, 08-10-2021

15 X br. (piątek)

W piątek 15 października po raz pierwszy w naszej diecezji odbędą się diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego.  O godzinie 12:00 przy kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy rozpocznie się  pochówek dzieci utraconych przekazanych ze świdnickiego szpitala. Natomiast o godz. 18:30 w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy odprawiona zostanie Msza św. o Miłosierdzie Boże dla zmarłych dzieci i ich osieroconych rodzin. Niech udział w tych wydarzeniach będzie wyrazem naszej troski o tych, którzy doświadczyli straty dziecka w wyniku poronienia lub zaraz po urodzeniu.

Konferencja Episkopatu Polski
Katolicka Agencja Informacyjna