Diecezja Świdnicka

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladownym

piątek, 05-11-2021

14 XI niedziela

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski z 2008 r. każda druga niedziela listopada w Kościele w Polsce jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień przygotowuje Papieskie Stowrzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". W bieżącym roku przypada w niedzielę 14 listopada i jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie.

Z tej okazji zostały przygtowane pomoce duszpasterskie, katechetyczne (do pobrania w tradcycjnej formie na furcie kurialnej oraz na stronie www.pkwp.org

Zachęcamy do solidarności w modlitwie i materialnym darze serca (zbióka do puszek) z prześladownymi Siostrami i Braćmi w Libanie.

blankiet do przelewu

Konferencja Episkopatu Polski