Diecezja Świdnicka

Niższa cena prądu

środa, 16-11-2022

Kościoły (parafie) są odbiorcami prądu uprawnionymi do skorzystania z Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia niektórych odbiorców w 2023 roku. Są wymienione w art. 2 pkt 2 lit. e ustawy - należą do 4 kategorii podmiotów uprawnionych.

Aby skorzystać z ceny ustawowej, jest KONIECZNE złożenie u sprzedawcy (wysłanie pocztą) wypełnionego i podpisanego Oświadczenia. Cena ustawowa zostanie uwzględniona po zakończeniu miesiąca złożenia oświadczenia. Oświadczenie nie może dotyczyć energii zużywanej na potrzeby działalności gospodarczej.

Kuria zobowiązuje Księży Proboszczów/Administratorów do pilnego wypełnienia, podpisania i wysłania pocztą do właściwego sprzedawcy energii elektrycznej poniższego Oświadczenia:

Oświadczenie do ceny ustawowej energii elektrycznej.pdf

Konferencja Episkopatu Polski
Katolicka Agencja Informacyjna