Informacje dla kapłanów związane z uroczystością św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Diecezji

W środę 8 maja o godz.17.00 w kościele pw. św. Józefa w Świdnicy uroczystymi Nieszporami o św. Stanisławie, Patronie Polski i Diecezji Świdnickej, rozpocznie się doroczny odust diecezjalny. Po Nieszporach ok. 17.30 - z sanktaurium św. Józefa wyruszy procesja w kierunku katedry, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się w uroczysta Msza Św. pod przewonictwem JE ks. abp. Józefa Michalika, Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Przemyskiej oraz długoletniego Przewodniczącego Konferencji Episkoptau Polski.

8 maja 2019 r.

Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i Diecezji Świdnickiej

Informacje dla kapłanów

1. Kanonicy Świdnickiej Kapituły Katedralnej oraz Prepozyci Kapituł Kolegiackich uczestniczą w Nieszporach, procesji oraz Mszy św. w strojach chórowych. Przebierają się w kaplicy MB Częstochowskiej w kościele św. Józefa.

2. Księża koncelebrujący proszeni są o zabranie ze sobą alb. Będzie do dyspozycji ok 50 ornatów. Ci, którzy będą brali udział w Nieszporach i procesji będą mogli się ubrać w kaplicy MB Częstochowskiej w kościele św. Józefa. Tam też będą uczestniczyć w Nieszporach. Koncelebransi biorą udział w procesji ubrani już w ornaty.

3. Księża koncelebrujący, którzy z różnych względów dołączą jedynie do Mszy św. w katerze, będą mogli się ubrać w kaplicy św. Józefa w katedrze.