Drodzy Bracia, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej!

Posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej jest wielkim darem, jaki został złożony w Wasze ręce. Jest to jednocześnie wyraz zaufania, jakim obdarzył Was Kościół i wasze wspólnoty parafialne. Z wypełnianą przez Was posługą wiążę się wielka odpowiedzialność i łaska. To dzięki wam, wiele osób chorych może regularnie przystępować do Komunii Świętej i przyjmować Chrystusa do swoich serc.

Posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej powinna przynosić w życiu osób, które ją pełnią błogosławione owoce oraz przekładać się na przykład prawdziwie chrześcijańskiego życia. Posługa ta wymaga nieustannego rozwoju osobistej więzi z Jezusem Chrystusem oraz z Jego Kościołem. Temu właśnie służy formacja stała, do której Kościół zaprasza was drodzy Bracia. Dokonuje się ona m.in. przez coroczne rekolekcje oraz wielkopostne dni skupienia.

Pragnę was Bracia Szafarze, zaprosić na tegoroczny wielkopostny dzień skupienia oraz rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej.

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA odbędzie się w dniu 29 lutego br. w domu parafialnym im. Jana Pawła II w Strzegomiu (obok bazyliki, plac Jana Pawła II 8a). Nasze modlitewne skupienie rozpoczniemy o godz. 9:00, a zakończy się ono około godz. 15:00.

• Dzień skupienia poprowadzi ks. dr Arkadiusz Chwastyk, wikariusz sądowy, proboszcz parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej.
  • Mszy Świętej podczas tegorocznego dnia skupienia przewodniczyć będzie i homilię wygłosi JE Ks. Bp Ignacy Dec, biskup świdnicki.
  • Zgłoszenia do dnia 25 lutego br. proszę kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz SMS na nr tel. 694546157 (proszę podać imię, nazwisko oraz parafię).
  • Koszt uczestnictwa 60 zł (obiad, kawa, herbata, słodki poczęstunek, ofiara dla rekolekcjonisty).
  • Udział w wielkopostnym dniu skupienia jest obowiązkowy dla wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej w ramach formacji stałej (bracia, którzy z powodu choroby lub innych powodów nie będą mogli uczestniczyć w dniu skupienia, proszę o zgłoszenie swojej nieobecności i podanie jej powodu).

REKOLEKCJE DLA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ odbędą się one w dniach od 27 do 29 marca br. w domu sióstr elżbietanek w Strzegomiu (obok bazyliki).

Podczas tegorocznych rekolekcji, podczas Mszy Świętej w sobotę 28 marca, o godz. 10:00 w strzegomskiej bazylice odbędzie się obrzęd ustanowienia nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Eucharystii z obrzędem ustanowienia nowych Szafarzy przewodniczyć będzie JE Ks. Bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej oraz przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski.

• Rekolekcje poprowadzi ks. mgr lic. Tomasz Gwizdek, wykładowca WSD Diecezji Świdnickiej, wikariusz parafii katedralnej.
  • Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    oraz SMS na nr tel. 694546157 (proszę podać imię, nazwisko oraz parafię).
  • Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 25 marca br. Liczba miejsc ograniczona (60), decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Koszt uczestnictwa 220 zł (posiłki, kawa, herbata, słodki poczęstunek, nocleg, ofiara dla rekolekcjonisty).
  • Rozpoczęcie 27 marca (piątek) o godz. 18:00, zakończenie 31 marca (niedziela) około godz. 15:00.
  • Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, różaniec i notatnik.

Przypominam, że w ramach stałej formacji, każdy Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej ma obowiązek przynajmniej raz na 3 lata odbyć rekolekcje organizowane przez duszpasterstwo nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej (nie zwalnia z tego obowiązku udział w innego rodzaju rekolekcjach np. dla grup oazowych, katechetów i innych grup). Udział w formacji stałej jest podstawą do przedłużenia upoważnienia do pełnienia posługi.

Na koniec pragnę podziękować wam drodzy Bracia, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej, za posługę, którą z taką ofiarnością i oddaniem podejmujecie. Niech dobry Ojciec, którego umiłowanego Syna trzymacie w swoich dłoniach, obdarza Was swoim błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Panna wyprasza Wam i Waszym rodzinom wszelkie potrzebne łaski.

Ks. Krzysztof Papierz

Diecezjalny Duszpasterz Nadzwyczajnych