W sobotę, 13 VI br. odbędzie się doroczna diecezjalna pielgrzymką rodzin i małżeństw do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.

Ze względu na obowiązujące obecnie przepisy sanitarne,  Księża Dziekani proszeni są o delegowanie na ten dzień jako przedstawiciela dekanatu jednego małżeństwa.

Ponadto do udziału w pielgrzymce zaproszeni są odpowedzialni za działające na terenie diecezji ruchy, stworzyszenia itp. zwiazane z małzeństwami i rodzinami.

Pielgrzymka, jako kontynuacja wieloletniej tradycji naszej diecezji, rozpocznie się w bazylice o godz. 10.30 modlitwą różańcową.

Po niej o godz. 11.00 Mszy Św. będzie przewodniczył JE ks. bp Adam Bałabuch.

Ze względu na porę obiadową uczestnicy pielgrzymki będą mogli skorzystać po Mszy św. z miejscowych lokali gastronomicznych (nie jest przewidziany poczęstunek w sanktuarium).