Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to także patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Tegoroczne hasło obchodów nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego i brzmi: Mocni Duchem dla Misji. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przypomina, że w tym dniu Wraz z całym Kościołem modlimy się za ludy i narody, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie i nie poznały Dobrej Nowiny o zbawieniu. Serdeczną modlitwą otaczamy również misjonarki i misjonarzy, niosących orędzie Chrystusa aż po krańce świata.

Jak co roku ofiary zbierane w tym dniu na tacę we wszystkich kościołach w Polsce, zgodnie z decyzją Episkopatu, są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, z którego utrzymuje się Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Instytucja ta przygotowuje misjonarzy do wyjazdu do pracy misyjnej. Ofiary zebrane w tym dniu stanowią także bezpośrednią  pomoc dla misjonarzy. Dyrektorem tego Centrum jest kapłan diecezji świdnickiej ks. Jan Fecko, były misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Misjonarze z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie w Uroczystość Trzech Króli będą uczestniczyć w transmitowanej przez radio Mszy św. w kościele św. Krzyża w Warszawie, której przewodniczyć będzie bp Jerzy Mazur SVD - Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Następnie wezmą udział w Orszaku Trzech Króli.

Ofiary zebrane na tacę 6 stycznia prosimy wpłacać do kasy ŚKB.

Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej