XI Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej

o Tytuł Mistrza Diecezji Świdnickiej

Strzegom 2019

SRAWOZDANIE

Dnia 27 kwietnia 2019r. w Strzegomiu odbył się już po raz jedenasty Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej o Tytuł Mistrza Diecezji Świdnickiej. Organizatorem turnieju była Diecezja Świdnicka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Celem zawodów było promowanie wśród ministrantów i lektorów zasad gry „fair play” jako gracz i kibic, popularyzacja piłki nożnej oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego wśród ministrantów, lektorów i ceremoniarzy Diecezji Świdnickiej. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali    burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej Strzegomia Tomasz Marczak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu Paweł Mosór oraz diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej ks. Krzysztof  Ora

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych:

- senior - szkoła podstawowa klasa VII, VIII, szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna (11 drużyn)

- junior - szkoła podstawowa klas I-VI  (8 drużyn)

W pierwszym etapie  turnieju drużyny podzielone zostały na grupy gdzie rozgrywane były mecze w grupach systemem ,,każdy z każdym”. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis

1 pkt, za przegrane spotkanie 0 pkt. Z każdej grupy do drugiej fazy przechodziły drużyny, które zajęły 2 pierwsze miejsca w swoich w grupach.

W drugim etapie zespoły grały systemem pucharowym. Nie brakowało emocji, rywalizacja była zacięta do ostatnich sekund meczów. W sumie odbyły się 32 spotkania.

Klasyfikacja końcowa - kategoria junior

I miejsce  Parafia pw.  Św. Brata Alberta w Świebodzicach

II miejsce  drużyna dekanalna Dzierżoniów

III miejsce drużyna dekanalna Kłodzko

IV miejsce  Parafia pw. Św. Antoniego w Pieszycach

„Król Strzelców”Miłosz Samuel

„Najskuteczniejszy Bramkarz”Mateusz Chmura

Klasyfikacja końcowa - kategoria senior

I miejsce  Parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Mysłakowie

II miejsce  Parafia pw. Św. Piotra i Pawła w Strzegomiu

III miejsce  drużyna dekanalna Świebodzice

IV miejsce drużyna dekanalna Kłodzko

„Król Strzelców”Jakub Nawojski

„Najskuteczniejszy Bramkarz”Hubert Gałęzki

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców. Wręczenia pamiątkowych pucharów, medali, dyplomów,  nagród oraz pamiątkowych statuetek: „Najskuteczniejszego Bramkarza”, „Króla Strzelców” dokonali  prezes spółki  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu Paweł Mosór  i diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej ks. Krzysztof Ora. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju i czuwały nad jego prawidłowym przebiegiem.

Wszystkim ministrantom,lektorom oraz ceremoniarzom gratulujemy i zapraszamy za rok !!