Narodowa Pielgrzymka do Włoch 12–20 maja 2020 r.
z Biskupem Ignacym Decem i Biskupem Adamem Bałabuchem.
17 maja udział we Mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Dzień  1          Zbiórka o godz. 4:45 w Świdnicy na pl. Wojska Polskiego 2. Wyjazd około godziny 05:00. Bezpośredni przejazd przez Czechy do Mariazell (główne Sanktuarium Austrii), Msza Święta i zwiedzanie. Wieczorem przyjazd do Tarvisio. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  2          Śniadanie i wyjazd do Padwy, zwiedzanie miasta oraz Bazyliki Św. Antoniego a następnie przejazd do Bolonii, zwiedzanie centralnej części miasta po nim przejazd na kolację i nocleg w okolice Rimini.

Dzień  3          Śniadanie w hotelu i wyjazd od Loreto – sanktuarium Świętego Domku z Nazaretu. Msza Święta a po niej kontynuacja podróży do San Giovanni Rotondo, tam zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Św. Ojca Pio. Kolacja i nocleg w Monte San Angelo oraz nawiedzenie sanktuarium Św. Michała Archanioła.

Dzień  4          Śniadanie a po nim wyjazd do Pompei. Nawiedzenie Sanktuarium MB Różańcowej, a następnie przejazd do Neapolu nawiedzenie kościoła MB z Lourdes oraz grobu Ojca Dolindo, tam Msza Święta i indywidualna modlitwa. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  5          Śniadanie i całodzienne zwiedzanie Rzymu: Bazylika Św. Piotra, Plac Świętego Piotra, Katakumby Świętego Kalkista, Kościół Domine Quo Vadis, Miejsce egzekucji Św. Pawła i Sanktuarium Tre Fontane. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  6          Śniadanie w hotelu wykwaterowanie i przejazd do Watykanu na uroczystą Mszę Świętą z papieżem Franciszkiem, po Mszy przejazd do Cassi. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  7                     Po śniadaniu Msza Święta w Sanktuarium św. Rity i przejazd do Asyżu, zwiedzanie miasta św. Franciszka i św. Klary, a następnie kontynuacja podróży do Sienny – zwiedzanie zabytkowego centrum miasta m.in. Kościół Św. Katarzyny. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  8          Po śniadaniu przejazd do Werony, zwiedzanie centralnej części miasta m.in. Arena oraz balkon Romea i Julii. Po południu przejazd nad jezioro Garda na półwysep Sirmione – zwiedzanie i odpoczynek. Wieczorem przyjazd na kolację i nocleg w okolice Insbrucku.

Dzień  9          Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, a następnie przejazd do potężnego austriackiego Opactwa Benedyktynów w Melk – zwiedzanie barokowej bazyliki, biblioteki i pomieszczeń klasztornych, następnie dalsza kontynuacja podróży do Polski. Planowany powrót około północy i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 450 EURO + 500 PLN

Świadczenie zawarte w cenie
- Przejazd Autokarem
- Przewodnik
- Ubezpieczenie NW i KL
- 8 noclegów w hotelach + HB

Świadczenia nie zawarte w cenie:
Wstępy i opłaty wjazdowe płatne dodatkowo 30 € zbierane w autobusie

Zapisy do 15 marca 2020 r. z wpłatą wstępną tylko przelewem na rachunek bankowy:

500 zł na rachunek SGB Bank Spółdzielczy 57 9527 0007 0030 5033 2000 0004 oraz

200 € na rachunek dewizowy Santander Bank Polska 79 1090 2284 0000 0001 2192 2103.
Pozostałe 250 € do 15 kwietnia. Wpłata wstępna będzie potwierdzeniem zapisu na listę.

Dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL, adres i telefon potrzebne do ubezpieczenia, proszę podać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM PIELGRZYMKI DO POBRANIA

Ks. dr Robert Begierski