Drodzy Katecheci,

tegoroczne wakacje rozpoczynamy po bardzo trudnym roku szkolnym. Tym bardziej są one przez nas wszystkich oczekiwane i zasłużone. Składając katechetom serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę katechetyczną, bardzo dziękuję za to, że stanęliście na wysokości zadania umożliwiając dzieciom i młodzieży zdanie egzaminów i ukończenie szkół. Wdzięczni są Wam za to zarówno uczniowie, ich rodzice, jak i władze oświatowe. Dziękuję za trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Wasz wysiłek formacyjny, jako katechetów, zasługuje na najwyższe uznanie.

Życzę, abyście podczas rozpoczętych wakacji dobrze wypoczęli. Niech będzie to czas dla rodziny, dla bliskich i dla Was samych. Życzę udanej pogody, by można było zrealizować wakacyjne plany. Oprócz odpoczynku i nabierania dystansu do niełatwej codzienności, niech będzie to przede wszystkim okres spotkania z Bogiem i pogłębienia z Nim osobistej więzi.

Życzę także, byśmy wszyscy mogli w ostatnich dniach sierpnia spotkać się na spotkaniach rejonowych zdrowi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku katechetycznym 2019/2020.

ks. Marek Korgul
dyrektor Wydziału Katechetycznego