Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej informuje, że zimowe rekolekcje dla katechetów odbędą się w dniach 10 – 12 lutego 2020 r. w domu rekolekcyjnym Sióstr Elżbietanek w Strzegomiu, ul. ks. Prał. Stanisława Siwca 3.

Rekolekcje rozpoczynają się w pierwszym dniu o godz. 15.00, a kończą w ostatnim po obiedzie - ok. godz. 15.00. Nie jest to dzień skupienia, ale rekolekcje, dlatego katecheta powinien wziąć udział w całości ćwiczeń. Nie przewidujemy tzw. „rekolekcji z dojazdu”. W programie przewidziana jest m.in. codzienna Eucharystia z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa, medytacja, konferencje ascetyczne, okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, a także spotkanie poświęcone aktualnym sprawom katechetycznym. Rekolekcje poprowadzi: ks. prof. dr hab.  Włodzimierz Wołyniec - rektor PWT we Wrocławiu.

Prosimy zabrać ze sobą śpiewniki (ew. książeczki do nabożeństwa), Liturgię Godzin, różaniec, Pismo św., notatniki i przybory do pisania. Mile widziane są instrumenty muzyczne. Na zakończenie katecheci otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w rekolekcjach formacyjno-szkoleniowych.

Udział w rekolekcjach należy zgłaszać najpóźniej do dnia 24 stycznia 2020 r. wyłącznie w Wydziale Katechetycznym Kurii Świdnickiej (nie do sióstr!!!): tel. (74) 85 64 404 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00 lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Następne rekolekcje odbędą się w terminie: 29 czerwca-1 lipca 2020 r. w Polanicy Zdr.

ks. Marek Korgul

Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej