Diecezja Świdnicka

Biskupi modlili się z wiernymi za zmarłych

poniedziałek, 01-11-2021 | dodał: xp

Bp Marek Mendyk i bp Adam Bałabuch celebrowali Msze św. na świdnickich cmentarzach, natomiast bp Ignacy Dec odwiedził swoje rodzinne strony.

- Wszyscy jesteśmy wezwani do podążania drogą świętości, tak jak chciał tego Jezus i jak wskazywali nam to przykładem swego życia święci. Nawet ludzie o trudnym charakterze mogą dojść do świętości. Uroczystość Wszystkich Świętych jest najlepszą okazją, aby unieść spojrzenie znad rzeczywistości doczesnych – ziemskich, naznaczonych czasem, ku wymiarowi Bożemu, wymiarowi wieczności i świętości - zachęcał na katedralnej nekropolii biskup świdnicki.

Modlił się za kapłanów, siostry zakonne i wiernych świeckich spoczywających na tym cmentarzu. Biskup pomocniczy natomiast przewodniczył liturgii na drugim z cmentarzy w stolicy diecezji.

- Chrystus wskazuje nam drogę ewangelicznych błogosławieństw, która do Boga prowadzi. Jest to droga, którą mamy zmierzać, aby zaspokoić duchowe pragnienia i tęsknoty które są w nas. Droga ośmiu błogosławieństw to droga prowadząca do Boga. Jeżeli zechcemy pójść tą droga, to zaprowadzi nas ona do wiecznego szczęścia. Chrystus mówi przecież: błogosławieni czyli szczęśliwi, którzy postępują tą drogą - podkreślał bp Adam Bałabuch.

Biskup senior natomiast listopadowe święto spędził w rodzinnym Leżajsku, gdzie również przewodniczył Mszy św. i procesji różańcowej na cmentarzu.

Oglądaj też:
Świdnica. Msza św. i procesja różańcowa z bp. Markiem Mendykiem