Diecezja Świdnicka

Gest kapłańskiej solidarności z bp. Ignacym Decem

wtorek, 31-08-2021 | dodał: śkb / kai

Po atakach na emerytowanego biskupa świdnickiego księża stanęli w obronie pasterza.

Wobec wyroku Sądu Apelacyjnego i medialnej nagonki, jaka pojawiła się w ostatnim czasie na osobę bp. Ignacego Deca, duchowieństwo diecezji świdnickiej podczas spotkań rejonowych w Wałbrzychu i Kłodzku 27 i 30 sierpnia przez aklamację wyraziło swoją solidarność z Księdzem Biskupem.

W apelu czytamy: „Znamy Księdza Biskupa Ignacego Deca od wielu lat. To dobry i mądry Pasterz, wrażliwy na potrzeby i cierpienia każdego człowieka. Oddany w służbie dla Kościoła, wiarygodny świadek i wierny sługa Chrystusa; odważnie i z miłością głosi prawdę o Kościele, o świecie i o człowieku. Dlatego jako duchowieństwo diecezji świdnickiej całym sercem stajemy u boku niesłusznie oskarżanego Biskupa i wspieramy Go naszą serdeczną modlitwą”.

Konferencja Episkopatu Polski
Katolicka Agencja Informacyjna