Diecezja Świdnicka

Obchody beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia w diecezji

poniedziałek, 13-09-2021

Błogosławieństwo popiersia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w bielawskiej parafii.

W parafii pw. Wniebozwięcia NMP w Bielawie dokonano poświęcenia specjalnie przygotowanego na ten dzień popiersia błogosławionego Prymasa Tysiąclecia.

W wielu naszych parafiach reprezentanci wiernych udali się na centralne uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, w kościołach parafialnych pojawiły się  okolicznościowe dekoracje, organizowano festyny.

Przypomnijmy, że kard. Stefan Wyszyński 15 sierpnia 1959 r. uczestniczył w uroczystościach odpustowych w bazylice Nawiedzenia NMP w Bardzie. Wtedy na spotkanie z Prymasem Polski przybyły tłumy wiernych. Źródła podają, że ich liczba mogła sięgać 200 tys. osób. Przyjechali tu za Pasterzem, który odważnie prowadził naród polski do wolności i wiary.

Konferencja Episkopatu Polski
Katolicka Agencja Informacyjna