Diecezja Świdnicka

Świdnica na Kongresie Eucharystycznych w Budapeszcie

wtorek, 14-09-2021 | dodał: xp

Diecezję reprezentował bp Adam Bałabuch wraz z Markiem i Anną Kośnymi.

W dniach 5-12 września w Budapeszcie odbył się 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny pod hasłem "Wszystkie moje źródła są w Tobie" (Ps 87,7). Było na nim obecnych 12 biskupów z Polski i niewielka reprezentacja laikatu.

Z diecezji świdnickiej do Węgier wybrał się biskup pomocniczy wraz z parą z Ruchu Światło-Życie.

– To bardzo znaczące wydarzenie dla Kościoła powszechnego, ale i Europy. Możliwość uczestniczenia w nim była doświadczeniem zgromadzenia ludzi różnych języków, kultur wokół eucharystycznego ołtarza. Dla mnie osobiście dużym przeżyciem była trwająca ponad 2 godziny procesja ulicami Budapesztu. Wielka rzesza ludzi w skupieniu modląca się i adorująca Najświętszy Sakrament. Także koncelebra u boku papieża Franciszka, biskupów i prezbiterów z całego świata dała mi poczucie jedności Kościoła i miłości Bożej wypływającej z Eucharystii we wspólnocie Kościoła powszechnego, zgromadzonego z Piotrem naszych czasów – wspomina bp Adam.

W podobny sposób o tym  doświadczeniu mówi małżeństwo spod Świdnicy, które mu towarzyszyło.

Konferencja Episkopatu Polski
Katolicka Agencja Informacyjna