Diecezja Świdnicka

Święto patronalne stolicy diecezji

piątek, 22-10-2021 | dodał: xp

Tegoroczny program obchodów wspomnienia św. Jana Pawła II w dużej części przygotowali ludzie młodzi.

Pierwszym jego punktem był apel młodych zatytułowany „Skarby św. Jana Pawła II”. Inspiracją do nazwania tej części w taki sposób była piosenka zaprezentowana na samym początku przez wychowanków świdnickiego Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek.

- Dzisiejszy apel przygotowany przez młodzież to przede wszystkim próba wydobycia z nauczania św. Jana Pawła II trzech wartości nazwanych skarbami, które uznaliśmy wraz z młodymi ludźmi za najbardziej potrzebne, a jednocześnie najbardziej kryzysujące – mówił Zbigniew Curyl prowadzący spotkanie.

Popołudniu natomiast biskup świdnicki w tym samym miejscu spotkał się z laureatami konkursów ogłoszonych w diecezji w ramach Dnia Papieskiego. Wraz z organizatorami wręczył zwycięzcom nagrody. Pozostałą część spotkania poprowadził Jan Jaśkowiak, a na scenie wystąpiła młodzież ze świetlicy środowiskowej Caritas, jak również z Młodzieżowego Domu Kultury i Szkoły Muzycznej II stopnia. Na koniec wszyscy muzycy wspólnie z ks. Sebastianem Makuchem zaśpiewali "Barkę".

Kulminacyjnym punktem była Msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka. Natępnego dnia natomiast w kościele św. Józefa odbył się koncert rodziny "Sygnału Miłosierdzia".

Galerie z kolejnych wydarzeń można zobaczyć poniżej:
Obchody wspomnienia św. Jana Pawła II w Świdnicy
Świdnica. Rodzina "Sygnału Miłosierdzia" Janowi Pawłowi II