Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowiek

ul. Krowoderska 24/1,31-142 Kraków, tel./fax: 12 421 08 43, fax: 12 433 87 20

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.pro-life.pl

Kraków, 26 października 2020 r.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie od 16 lat organizuje Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Celami konkursu są:

  • rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości na ochronę życia człowieka poprzez promowanie tematyki pro-life i edukacja bioetyczna;
  • zachęcanie młodzieży do twórczego myślenia i ujawniania swoich talentów plastycznych, dziennikarskich, literackich, filmowych;
  • kształtowanie pozytywnych postaw społecznych oraz budzenie wrażliwości na drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego naszej pomocy.

Konkurs odbędzie się w trzech grupach wiekowych (klasy IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych) i w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej lub multimedialnej.

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.konkurs.pro-life.pl. Promujemy edukację pozytywną, afirmującą życie. Nie przyjmujemy prac drastycznych i szokujących.

Konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” to młodzieżowy komentarz do poruszanych w debacie społecznej kwestii bioetycznych. Nam, dorosłym, daje konkretną informację, jakich argumentów używa młodzież w swoich dyskusjach na tematy bioetyczne oraz co jest dla niej wartością. Proszę uprzejmie zajrzeć do załączonego w prezencie „Kalendarza za życiem 2021”. Wszystkie dzieła zostały wykonane przez Uczestników konkursu. Do listu dołączam też kilka formularzy konkursowych (można je również pobrać z naszej strony www).

Nadsyłanie prac na poprzednią edycję zbiegło się w czasie z początkiem pandemii. Mimo to otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń - prawie 1200. Termin nadsyłania prac na kolejną edycję upływa 25 marca 2021 roku. Chętnie odpowiem na Państwa pytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosząc raz jeszcze o zachęcenie młodzieży do udziału, życzę Państwu dużo zdrowia i sił do pełnienia misji nauczyciela i wychowawcy w tym trudnym czasie. Łączę wyrazy szacunku.

 

Magdalena Guziak-Nowak

dyrektor ds. edukacji
sekretarz Zarządu Polskiego Stowarzyszenia
Obrońców Życia Człowieka