Komunikat z związku z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego oraz Tygodniem Biblijnym

W III Niedzielę Wielkanocną, 18 IV br. rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny poświęcony słowom: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: "Zgromadzeni na świętej Wieczerzy". Jednocześnie, zgodnie z  trwającą od 2017 r. tradycją, Niedziela Biblijna jest także Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Z związku z powyższymi inicjatywami do wszystkich parafii w diecezji zostały przekazane stosowne materiały duszpasterskie: biuletyn Dzieła Biblijnego (pomoce duszpasterskie na Tydzień Biblijny); płyta CD zawierająca m.in. sigla bibljne do wydrukowania dla wiernych, którzy wychodząc z kościoła wybierają fragment Pisma Świętego do odczytania w domu. Duszpasterze proszeni są by zwłaszcza 18 IV w Niedzielę Biblijną podczas V Narodowego Czytania Pisma Świętego (Ewangelia wg. św. Marka) wyeksponować w kościele Księgę Pisma Świętego np.: poprzez uroczyste Jej wniesienie podczas procesji, poświęcenie uwagi w homilii, organizację dodatkowego nabozeństwa Słowa Bożego itp.
Księża Proboszczowie proszeni są by przekazane materiały duszpasterskie zostały udostępnione także Katechetom.

ks. Krzysztof Ora

Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej