Świdnica, dnia 2 marca 2021 r.
L. dz. 208/2021

 

Zaproszenie do duchowego udziału w XVII Pielgrzymce Maturzystów
Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę 19 marca 2021 r.

Drodzy Maturzyści,

przed Wami jeden z ważniejszych egzaminów, do jakich przystępuje młody człowiek w swoim życiu – egzamin maturalny. Wiadomo, że zdanie tego egzaminu otwiera drogę do studiowania na wymarzonej wyższej uczelni. Jako wspólnota Kościoła diecezjalnego zapewniamy Was o naszej bliskości i modlitwie w Waszej intencji.

Od samego początku istnienia diecezji świdnickiej młodzież maturalna udaje się z pielgrzymką na Jasną Górę – do duchowej stolicy naszej Ojczyzny. Do Niej udają się ci, którzy szukają rady i pomocy. Historia naszego narodu pokazuje, że Maryja Jasnogórska – nasza Matka – zawsze nas wysłuchuje i oręduje za nami u swojego Syna.

Okoliczności obecnego czasu sprawiły, że nic nie odbywa się tak samo, jak w poprzednich latach. Zarówno nauka w szkole, przygotowanie do matury, jak również sama pielgrzymka nie mogą odbywać się w zwyczajny sposób. Nie chcąc jednak rezygnować z modlitwy przed tronem Bogurodzicy Maryi z całego serca zapraszam Was, drodzy Maturzyści, do duchowego udziału w tegorocznej pielgrzymce. Odbędzie się ona w dniu 19 marca br. o godz. 11.00. Rozpocznie się Eucharystią w kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której podziękujemy Panu Bogu za lata nauki szkolnej, będziemy prosić o potrzebne dla Was łaski na czas dalszych życiowych decyzji i zawierzymy młodzież maturalną opiece Matki Najświętszej.

Zachęcam Was do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce poprzez udział w bezpośredniej transmisji z kaplicy Matki Bożej:

https://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/kaplica-matki-bozej/

https://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/

Przygotujcie się duchowo do tego wydarzenia poprzez przystąpienie do sakramentu Pokuty i Pojednania i przystąpienie do Komunii Świętej. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach.

Modlimy się za Was, byście z pomocą Bożą dobrze przeżyli nadchodzący czas. Niech Matka Boża, która spogląda na nas z Cudownego Obrazu pomoże nam na nowo odkryć skarb wiary. Niech będzie naszą Nauczycielką i Orędowniczką.

Na czas bezpośredniego przygotowania do matury z serca wszystkim błogosławię.

     

Wasz Pasterz

† Marek MENDYK

BISKUP ŚWIDNICKI

Drodzy Katecheci,

Powyższe zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę należy przekazać młodzieży i zachęcić ją do udziału w pielgrzymce. Informacja o pielgrzymce została przesłana do dyrekcji szkół.

Proszę o zachęcenie młodzieży do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, by mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii w swoich parafiach.

ks. dr Marek Korgul
Wikariusz Biskupi ds. Katechezy

Świdnica, 2.03.2021 r.